Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gjykata e larte

Ambasadori Soreca i shkon në zyrë kryetares së KLGJ: Të plotësohet Gjykata e Lartë, ato të Apelit dhe shkallës së parë funksionale sa më...

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor Naureda Llagami. Takimi është zhvilluar dje...

Nuk iu pranua betimi te noteri për Gjykatën Kushtetuese, Arta Vorpsi “shpërblehet” në Gjykatën e Lartë, emërohet Shefe Kabineti

Arta Vorpsi, gjyqtarja që u bë e njohur për publikun pasi u betua te noteri për t’u bërë anëtare e Gjykatës Kushtetuese, duke qenë...

LSI humb gjyqin me Erion Veliajn, Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë nuk pranon rekursin dhe i jep të drejtë kryebashkiakut të Tiranës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka humbur gjyqin ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, pasi e akuzontë këtë të fundit për shkelje të Kodit Zgjedhor.Ka...

“Shqipëria është tani në kulmin e reformës reale në drejtësi”, ambasadorja Kim mesazh KLGJ: Caktoni sa më parë kandidatët për Gjykatën e Lartë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, i ka dërguar një mesazh të qartë Këshillit të Lartë Gjyqësor. Ajo kërkon që ky institucion të...

Gjykata e Lartë hap procedurat për anëtarë të Kushtetueses, 3 vende vakante

Gjykata e Lartë ka hapur procedurat për anëtarët të Gjykatës Kushtetuese. Kreu i Gjykatës së Lartë ka njoftuar për 3 vende vakante në Kushtetuese. Bëhet me...

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Shullazit, mbetet në qelinë e “41 biss”

Gjykata e Lartë ka rrëzuar pretendimet e Emiljano Shullazit për t’u liruar nga qelia e regjimit të egër “41 biss”. Bëhet me dije se Gjykata...

Kërkoi 5 milion eurot e sekuestruara, Gjykata e Lartë i thotë “JO” Kastriot Ismailajt, biznesmenit të skandalit CEZ-DIA

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e Kastriot Ismailajt, i cili bëri ankimim për të rimarë 5 milion eurot e konfiskuara. Kujtojmë se Ismailaj u...

Apeli e liroi, SPAK bën rekurs në Gjykatën e Lartë: Të rikthehet në burg mjeku Edvin Prifti!

Prokuroria e Posaçme (SPAK) bën rekurs në Gjykatën e Lartë dhe kërkon që mjeku Edvin Prifti të rikthehet në burg. Ai akuzohet për korrupsion...

Gjykata e Lartë ndan 7 anëtarët e saj në Kolegjin Civil, Penal dhe Administrativ (EMRAT)

Gjykata e Lartë ka vendosur ndarjen e 7 anëtarëve të saj në 3 Kolegjet që të mund të rinisë puna me dosjet që janë...

Gjykata Administratve nuk pranoi padinë e Besnik Muçit, me pretendimin se nuk ishte “objekt i saj”, Gjykata e Lartë prish VENDIMIN: Të rishqyrtohet! (E...

Kolegji i Gjykatës së Lartë prish vendimin e Gjykatës Administrative, e cila nuk ka pranuar kërkesë-padinë e ish-prokurorit Besnik Muçi, lidhur me procedurën e...

Lajmet e fundit