Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

gjykata e larte

Emërimi i anëtarit të 13-të të Gjykatës së Lartë, reagon Yuri Kim: U arrit kuorumi pas 5 vitesh! Hap i madh për Reformën në...

Ambasadorja Yuri Kim e quan një hap të madh përpara në Reformën në Drejtësi, emërimin e Sokol Ngresit sot si anëtar i 13-të i...

I ngacmuan të fejuarën dhe e shpërfytyruan përgjithmonë, Prokuroria kërkon burg për Romeon e Donaldin, Gjykata e Lartë vendos…

Gjykata e Lartë ka hedhur poshtë rekursin e prokurorisë ndaj çështjes së vëllezërve binjakë Romeo e Donald Veshaj të cilët akuzohen se kanë plagosur...

Qeveria hoqi dorë nga rekurset në Gjykatën e Lartë, Berisha: Amnistohet mafia e tokave me miliarda euro dëme! Mjafton qesja në Apel

Ish-kryeministri Sali Berisha, akuzon qeverinë për vendimin e njoftuar dje se do të heqë dorë nga rekursi i afro 3,800 dosjeve që janë në...

Qeveria heq dorë nga 3800 rekurse në Gjykatën e Lartë, Manja tregon për cilat çështje bëhet fjalë

Qeveria ka hequr dorë nga 3,800 çështje për të cilat ishtë bërë rekurs në Gjykatën e Lartë. Lajmin e ka bërë me dije ministri i...

Apeli i Vlorës e nxori nga burgu, Gjykata e Lartë kthen në qeli kryeinspektorin e Himarës

Melseid Nelaj, kryeinspektor pranë Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Himarë, është prangosur sot nga Policia. Blutë e Vlorës bëjnë me dije se...

Lul Berisha i drejtohet nga arratia Gjykatës Kushtetuese, kërkon rrëzimin e vendimit të Gjykatës së Posaçme

Lul Berisha i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese me kërkesën për të rrëzuar vendimin e Gjykatës së Posaçme, për heqjen e lirisë me kusht dhe...

Presidenti Meta emëron Darjel Sinën si anëtarin e ri të Gjykatës së Lartë

Presidenti Ilir Meta ka emëruar Darjel Sinën si anëtarin e ri të Gjykatës së LArtë. Meta thotë se Sina vjen nga radhët e juristëve...

Saimir Tahiri i drejtohet Gjykatës së Lartë: Të pezullohet qëndrimi në burg, derisa togat e zeza të dalin me vendim për rastin tim!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, do t'i drejtohet sot me rekurs Gjykatës së Lartë, duke kërkuar të pezullohet qëndrimi i tij në burg. Tahiri...

Apeli i Posaçëm e dënoi me 2 vite burg, Adriatik Llalla kërkon nga Gjykata e Lartë pezullimin e vendimit, caktohet data e seancës

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla, i dënuar me 2 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit, ka kërkuar nga Gjykata e Lartë që ta pezullojë...

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Lartë: Lefter Kokës i refuzohet rekursi për të dalë nga burgu! Apeli ka arsyetuar drejt mbajtjen në qeli (E...

Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për mospranimin e rekursit të ish-ministrit Lefter Koka. Ky i fundit kërkoi nga institucioni më i lartë i...

Lajmet e fundit