Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

gjykata e larte

Dhoma e Përmbaruesve nxjerr statistikat që “të frikësojnë”: Në Gjykatën e Lartë janë 36.656 çështje. Edhe nëse s’pranohet asnjë e re, e fundit mbaron...

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë ka ngritur me të madhe shqetësimin sa i takon sistemit gjyqësor aktual, pas procesit delikat të Vettingut. Dje...

Gjykatës së Lartë i shtohet një tjetër anëtar, Presidenti Meta dekreton magjistratin Artur Kalaja

Artur Kalaja do të jetë anëtari i ri i Gjykatës së Lartë. Emri i tij është dekretuar sot nga Presidenti Ilir Meta dhe vendimi...

Pas padisë së banorëve të zonës, Gjykata e Lartë merr VENDIMIN: Pezullohet puna për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë

Gjykata e Lartë ka marrë vendimin për ndërtimin e HEC-eve në Luginën e Valbonës. Pas padisë së banorëve të zonës është vendosur që të...

Rishortohen 5,200 dosje të pashqyrtuara në Gjykatën e Lartë, përfshihen gabimisht 43 çështje të tjera, mes tyre ajo e Saimir Tahirit

5,200 doje të pashqyrtuara që presin në radhë në Gjykatën e Lartë, janë rishortuar nga institucioni më i lartë i drejtësisë në Shqipëri. Mes...

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës kërkon të lërë qelinë, Jaeld Çela thotë se i kanë kaluar afatet e paraburgimit, dosja pret radhën në Gjykatën...

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela, kërkon nga Gjykata e Posaçme që të dalë nga burgu. Në kërkesën që i ka dërguar Gjykatës...

GJKKO e dënoi me 1 vit burg për falsifikim, Kolegji i Posaçëm i Apelimit pezullon hetimin ndaj Luan Dacit: Të pritet vendimi i Gjykatës...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA njoftoi mbrëmjen e të enjtes se ka vendosur të pezullojë hetimin disiplinor të nisur ndaj një prej anëtarëve...

KPA pezullon hetimin disiplinor ndaj gjyqtarit Luan Daci, do të pritet vendimi i Gjykatës së Lartë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka pezulluar hetimin disiplinor për gjyqtarin Luan Daci, i cili u dënua me burg nga Apeli i Gjykatës së...

9 kandidatë për 3 vende vakante në Kushtetuese, Gjykata e Lartë i dërgon emrat KED-së; Gara për vendin e Vitore Tushës, Fatmir Hoxhës dhe...

Gjykata e Lartë i dërgon Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) listën me emrat e vetë për 3 vende vakante në Gjykatën Kushtetuese. Me...

Gjykata e Lartë në Amerikë s’pranoi apelin e Shkëlzen Berishës, reagon Braçe: Është historia e tmerrshme e Gërdecit, u poqën fëmijë në bark të...

Gjykata e Lartë në Amerikë nuk ka pranuar dje apelin e djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili hodhi në gjyq dhe akuzonte për...

Hodhi në gjyq botuesin amerikan që shkroi për tregtinë e armëve në Gërdec, Gjykata e Lartë në SHBA nuk pranon të shqyrtojë apelin e...

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një çështje që sfidonte mbrojtjen e gazetarëve dhe organizatave të medias nga akuzat...

Lajmet e fundit