Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Gjykata Administrative

U gjobit me 50 milion lekë gjatë fushatës, Elton Debreshi padi në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë

Elton Debreshi, i cili në zgjedhjet e 25 prillit kandidoi i pavarur në qarkun e Dibrën, ditën e sotme ka ndritur padi në Gjykatën...

Ardian Dvorani rrëzon LSI-në: Emigrantët nga Greqia dhe Maqedonia do bëjnë karantinë nëse vijnë për zgjedhje!

Gjykata Administrative e Apelit rrëzon kërkesën e LSI për heqjen e karantinës 14 ditore për emigrantët që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut,...

LSI kërkoi të anulohej vendimi i Komitetit, Gjykata Administrative shpall moskompetencë: Emigrantët nga Maqedonia dhe Greqia do vetëkrantinohen

Gjykata Administrative shpall mokompetencë për padinë e depozituar nga LSI, e cila kërkonte që të shfuqizohet vendimi i Komitetit Teknik të Ekspertëve, që emigrantët...

Padia e FRD-së për Bashkinë e Tiranës, Gjykata Administrative shpall moskompetencë

Gjykata Administrative ka shpallur moskompetencë për padinë e partisë Fryma e Re Demokratike ndaj Bashkisë së Tiranës. Mësohet se padinë e FRD-së për lirimin e...

U përplasën me policinë pasi iu bllokuan punimet, Gjykata Administrative lejon firmat gurore të rinisin gërmimet në Tomorr

Policia e  Beratit prej disa ditësh ka bllokuar kamionët e firmave gurore në aksin Novaj-Tomorr. Si pasojë e bllokimit të kamionëve,...

Ish-zv.kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthim në detyrën e mëparshme

Ish-zv.kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur ditën e sotme kryeministrin Edi Rama. Mësohet se Mandia e ka depozituar padinë e saj...

‘Spiun i Sigurimit’, gjykata Administrative pranon padinë e Bujar Sheshit për Autoritetin e Dosjeve

Gjykata Administrative pranon padinë e Bujar Sheshit. Ghyqtari vendosi te pranoje padinë e ngritur nga prokurori Bujar Sheshi ndaj Autoritetit të...

Kërkoi rikthimin e mandatit, gjykata Administrative rrëzon Gledjon Rehovicën

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ish-deputetit të LSI, Gledjon Rehovica. Ish deputeti, pasi fitoi pafajësinë kërkoi rikthimin e mandatit. Mirëpo,...

Kreu i Gjykatës Administrative para Vettingut, KPK jep VENDIMIN për Eriol Roshin

Komisioni i Pavarur i Kulifikimit konfirmon në detyrë Eriol Roshin, kryetari i Gjykatës Administrative të Tiranës. Kështu Roshi ka kaluar...

Gjykata rrëzon ministren Gjonaj, rikthen në punë 5 punonjësit e LSI

Pesë ish-punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë të shkarkuar me urdhër të ministres Gjonaj, kanë fituar betejën në Gjykatën Administrative. Sipas informacioneve,...

Lajmet e fundit