Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

gjuetia

Epidemia e derrit të egër vjen dhe në Ballkan, Gjahtarët e Shqipërisë apel qeverisë: Po Shqipëria është imune?! Ju ofrojmë bashkëpunimin tonë (DEKLARATA)

Federata Kombëtare Shqiptare e Gjuetisë i dërgon një letër Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për të bashkëpunuar...

Gjuetarët letër Ramës: Hiq moratoriumin, ka zona të mbipopulluara nga kafshët, po favorizohet gjuetia e paligjshme

Federata Kombëtare e Gjuetarëve të Shqipërisë i është drejtuar kryeministrit Edi Rama me një letër të hapur ku i kërkon heqjen e moratoriumit të...

Huta e qëlluar me çifte nuk mund të shërohet, do eutanizohet

Një hutë e qëlluar me çifte që u gjet e plagosur nga disa djem të rinj, nuk mund të shpëtohet për shkak të dëmtimeve...

Doli të vriste rinocerontë, gjuetari mbytet nga elefanti dhe hahet nga luanët

Vetëm një kafkë dhe rrobat janë gjetur në një park të Afrikës së Jugut, nga çka besohet të jenë mbetjet e një gjuetari të...

Alarmante: Ja si po shfarosen rosat nga gjuetarët e paligjshëm shqiptarë

Të gjithë gjuetarët në Shqipëri janë të paligjshëm deri në vitin 2021. Kështu është vendosur përmes moratoriumit të gjuetisë. Një ligj...

7-vjeçarja teksane vret drerin e saj të parë (Video)

Reagimi i një vajze të vogël nga Teksasi e cila vret drerin e saj të parë është shukuar miliona herë në Facebook-un e babait...

Lajmet e fundit