Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

gjobe

Mish pule dhe salsiçe të pasigurta, AKU vendos 60 milionë lekë gjobë në Vlorë dhe bllokon dhe 20 mijë vezë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ndëshkuar 13 subjekte në Vlorë për tregtim të ushqimit të pasigurt. Trupa inspektuese e AKU ka vijuar me kontrollet...

AKU bllokon mish dhe 20 mijë kokrra vezë në Korçë, vendos 21 milionë lekë gjoba

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 20 mijë kokrra vezë në Korçë dhe produkte ët tjera ushqimore, kryesisht mish pule, pasi subjektet që i...

Rritet indirekt gjoba për mospagimin në kohë të tatim fitimit, bëhet progresive

Në paketën fiskale 2023, gjoba për mospagimin e tatim-fitimit në kohë do të bëhet progresive. Aktualisht gjoba për mospagimin në afat të kësteve të tatimit...

U dënua nga GJKKO, reagon Artur Roshi: U dënova për një postim në rrjetet sociale, Gjykata merret me mua për të thënë “dënuam një...

Ish-deputeti Artur Roshi ka reaguar pasi GJKKO mori vendimin që ta dënonte me gjobë për shpifje dhe fyerje. Në lidhje me këtë Roshi është shprehur...

Fyerje dhe shpifje, GJKKO dënon ish-deputetin, gjoba që duhet të paguajë

GJKKO ka dënuar me 8 milionë lekë ish-deputetin Artur Roshin, i cili akuzohet për fyerje dhe shpifje. Gjykata e Posaçmee Apelit për Korrupsionin dhe Krimin...

Miss Krimea gjobitet nga autoritetet ruse, zbulohet arsyeja

Fituesja e Miss Krimea 2022 është gjobitur me 40.000 rubla ruse (680 dollarë) nga autoritetet ruse, pasi ajo këndoi një këngë patriotike ukrainase. Sipas CNN,...

Xhiroi gomat në rrugë dhe e hodhi videon në internet, korçari merr gjobën e majme

Një video në rrjetet sociale ka futur në telashe një shofer në Korçë, i cili pas manovrave të rrezikshme në rrugë me makinë dhe...

Ndërtimi pa leje, Rama publikon dokumentin e gjobës: IMT e gjobiti me 1.3 mln dollarë, gjykatësi i verbuar nga leku e rrëzoi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dokumentet e gjobës së IMT për ndëtimin pa leje në qendër të Tiranës, që u konfiskua nga shteti. Rama poston...

Parkoi mjetin në vijat e bardha, gjobitet efektivi i Policisë në Lezhë

Një efektiv Policie në Lezhë është gjobitur, pasi u publikua  në rrjetet sociale një foto e automjetit të tij të loguar, të parkuar në...

Bënte gara me “Benz” në mes të Tiranës dhe i postonte në rrjetet sociale, arrestohet dhe gjobitet i riu në kryeqytet

Policia e Tiranës ka arrestuar dhe gjobitur me masë administrative 40 mijë lekë të rinj drejtuesin e një mjeti tip “Benz”, i cili kryente...

Lajmet e fundit