Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

gjobe

Disiplina “masakron” Partizanin, i largon tifozët deri në fund të kampionatit, dënohen Olsi RAMA dhe Skënder GEGA (VENDIMET)

Janë publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që lamë pas. Klubi i Partizanit është dënuar me gjobë 100 mijë lekë dhe zhvillimin...

Skandali me “gjobaxhinjtë” te Top Channel, motra e Rezart Taçit pyet gazetarin: A i vure gjobë tim vëllai?! Bëre dy emisione me shpifje e...

Anika Taçi, motra e biznesmenit të naftës Rezart Taçi, shkruan për skandalin që ka përfshirë ditët e fundit televizionin kombëtar Top Channel. Televizioni akuzonte...

Rritën çmimet e plehrave kimike, Komisioni i Konkurrencës me dorë të hekurt: Gjobë mbi 1 MILIARD LEKË kompanisë “AGRO BLEND”, masa edhe ndaj 2...

Komisioni i Konkurrencës ka gjobitur 3 ndërmarrje që merren me importin dhe shitjen e plehrave kimike në Shqipëri, pasi kanë rritur çmimet në mënyrë...

E pësojnë dy pikat e karburantit që shitën naftë me çmim më të lartë, Rama publikon fotot: Nga java tjetër do të nisë sekuestrimi...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se dy pika karburanti në Tiranë dhe Vlorë janë gjobitur me maksimumin ligjor për shkak se kanë shitur karburantin...

Nuk i hapi rrugën zjarrfikëses në Radhimë/ E pëson keq vlonjati, 400 mijë lekë gjobë dhe “humb” patentën për 2 vite

Një 25 vjeçar është ndëshkuar nga Policia e Vlorës,  pasi ditën e djeshme i pengoi rrugën zjarrfikëses e cila po shkonte në vendin e...

Agjencia Kombëtare e Mjedisit gjobit kryebashkiakun e Poliçanit

Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka gjobitur me 500 000 mijë lekë, kryetarin e Bashkisë së Poliçanit, Adriatik Zotkaj, nën akuzën e "mosmenaxhimit të mbetjeve". Sipas...

“ Vrasës, përdhunues”, kandidati për president i Francës gjobitet me 10 mijë euro për nxitje të urrjejtjes

Një gjykatë në Paris ka gjobitur me 10 mijë euro kandidatin presidencial i ekstremit të djathtë në Francë, Eric Zemmour, për nxitje të urrejtjes...

Gjobë 10 milionë lekë pronarit të lokalit në Tiranë, vendosi muzikë pas orës policore dhe punësoi 2 minorenë

Pronari i një lokali në Tiranë është gjobitur me 10 milionë lekë dhe është proceduar penalisht, pasi ka lejuar muzikën edhe pas orarit të...

VIDEO/ “Një beb është në sediljen e parë pa rrip sigurimi”, shakaja në Tik Tok i kushton shtrenjtë Megi Pojanit, çfarë zbuloi policia në...

Megi Pojani është një nga personazhet më të ndjekura të shoëbiz-it shqiptar, e njohur edhe për videot plot humor që publikon në rrjetet sociale....

Greqia merr vendimin: 100 euro gjobë çdo muaj për ata që nuk bëjnë dozën e tretë të vaksinës

Greqia ka marrë vendimin që të gjobisë personat që nuk kanë marrë dozën e  tretë të vaksinës anti-Covid. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri...

Lajmet e fundit