Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gjoba

Policia “kap mat” dhe ndëshkon qindra shoferë autobusësh, 2 prej tyre kapen “tapë” në timon (VIDEO)

Policia Rrugore vijon kontrollet për drejtuesit e transportit të specializuar ndërqytetas, rrethqytetas dhe atij qytetas, për parandalimin e aksidenteve. Gjatë kontrollit të kryer mëngjesin e sotëm...

Policia kontroll në të gjithë vendin, shoferët “s’gdhenden”, arrestohen 6 drejtues mjetesh, pezullohen 34 patenta

Policia Rrugore vijon kontrollin në rrugë në të gjithë vendin për qtë bërë të mundur parandalimin e aksidente. Policia njofton se gjatë 24 orëve të...

Policia kontroll në aksin Sauk-Teg, shoferët nuk “gdhenden”, gjobiten për shpejtësi, e pezullohen patenta për alkool

Policia Rrugore e Tiranës vijon monitorimin e qarkullimit me radarë e alkooltestues në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan-Tiranë dhe në orët e mbrëmjes në aksin Sauk-Teg...

Mjetet “fluturojnë” me shpejtësi “skëterrë” në akset rrugore, “lumë” gjobash dhe heqje patentash në 24 orët e fundit

Policia Rrugore vijon kontrollet me dron dhe radarë me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në 24 orë janë janë pezulluar 32 leje drejtimi, për drejtim mjeti...

Policia Rrugore “bën namin” në fundjavë: Arrestohen 40 shoferë, “fluturojnë” 198 patenta dhe gjobiten mbi 4500 drejtues mjetesh

Policia Rrugore ka shtuar masat në fundjavë për shkak të trafikut të rënduar në drejtim të Korçës dhe Malit të Tomorrit. Si rezultat i kontrolleve...

Fluks i madh lëvizjesh drejt Korçës dhe Malit të Tomorrit, policia merr masa shtesë: Pezullohen 77 patenta, gjobiten mbi 1500 shoferë

Policia Rrugore ka marrë masa shtesë për shkak të fluksit të madh të lëvizjes drejt Korçës dhe Malit të Tomorrit. Në 24 orët e fundit...

Makina “fluturon” me 185 km/h në Bypass-in e Fierit, policia arreston në flagrancë 9 shoferë, gjobiten mbi 1600 të tjerë

Vijojnë kontrollet e Plicisë Rrugore në të gjithë vendin, ndërkohë që një numër i madh drejtuesish mjetesh janë gjobitur në 24 orët e fundit. Efektivët...

“Alo policia! Një shofer te Komuna e Parisit po bën veprime të rrezikshme për të dëmtuar veten”, autoritetet dalin në terren dhe bëjnë “namin”...

Kanë nisur kontrolle intensive përgjatë fundjavës nga Policia Rrugore, me radarë, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate fotografike e alkooltestues, me qëllim parandalimin e...

Policia “POSTBLLOK” në Bypassin e Fierit, ndëshkon shoferët e “çmendur” që ecin mbi 180 km/h (VIDEO)

Policia Rrugore e Fierit, nisur nga fluksi shumë i madh i automjeteve që lëvizin në drejtim të zonave bregdetare dhe anasjelltas, ka intensifikuar kontrollet...

Parakalime të gabuara dhe me 177 km/h, Policia ngre dronët në BYPASS-in e Vlorës (VIDEO)

Policia Rrugore në BYPASS Vlorë ka përdorur dronë e radar, për parandalimin e aksidenteve me qëllim rritjen e sigurisë rrugore. Njësia Operacionale e Drejtorisë së...

Lajmet e fundit