Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

gjoba

Policia “bën namin” për 6 orë në Fier-Vlorë, kapet i “forti” me X6 që ecte me 166 km/h (VIDEO)

Policia Rrugore në 6 orë monitorim ka pezulluar 19 leje drejtimi për shpejtësi që variojnë nga 145 km/h deri në 166 km/h si dhe...

VIDEO/Shoferët “fluturojnë” me 187km/h në Bypass-in e Fierit, policia arreston 8 drejtues mjetesh, pezullohen 43 patenta dhe vendosen më shumë se 1800 gjoba

Policia Rrugore vijon kontrollet në të gjitha akset rrugore në Shqipëri, duke evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e mjeteve që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit...

Muzikë pas orarit të lejuar, gjobiten me 10 milionë lek dy pronarët e lokaleve në Lezhë (EMRAT)

Dy pronarë lokalesh në Lezhë janë gjobitur me 10 milionë lekë pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitetin e tyre me muzikë pas orarit të...

Me shpejtësi “skëterrë” në autostradën Tiranë-Durrës, Policia arreston 9 shoferë dhe pezullon 40 patenta

1,761 drejtues mjetesh janë ndëshkuar me gjobë nga Policia Rrugore e Tiranës, për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor. Po ashtu, 9 shoferë janë...

Në gjendje të dehur kryenin manovra të rrezikshme në rrugë, policia arreston 3 shoferët në Tiranë dhe Fier, “fluturojnë” 44 patenta, mbi 2200 gjoba...

Policia ka arrestuar në flagrancë 3 drejtues mjetesh, të cilët ishin në gjendje të dehur dhe kryenin manovra të rrezikshme në rrugë.Në pranga është...

VIDEO/ Shoferët “fluturojnë” në rrugën Tiranë – Elbasan me 200 km/orë, arrestohen në flagrancë 11 drejtues mjetesh, gjobiten mbi 2000 të tjerë

Edhe pas aksidenteve fatale që kanë ndodhur kohët e fundit dhe paralajmërimeve të policisë, sërish shoferët në Shqipëri vijojnë të mos respektojnë rregullat e...

E RRALLË/ Qytetari shqiptar falenderon policinë pasi i hoqën patentën dhe e gjobitën me 300 euro: Faleminderit që më ndërgjegjësuat, mos toleroni askënd! (VIDEO)

Nuk ndodh shpesh që drejtuesit e mjeteve të falenderojnë efektivët e policisë kur këta të fundit i gjobisin apo u heqin patentën, por një...

Të dehur dhe me shpejtësi mbi normat e lejuara, policia bën “namin” në rrugët e Shqipërisë, “fluturojnë” 83 patenta dhe gjobiten mbi 2800 shoferë

Aksidentet e shumta që kanë ndodhur ditët e fundit në vendin tonë kanë shtuar edhe kontrollet policisë në rrugët e Shqipërisë.Në 24 orët e...

Ç’bëhet kështu?! Shoferët nuk “zënë mend” edhe pak orë pas aksidentit tragjik, “i çmenduri” me BENZ kapet me 171 km/h

Policia është vënë në lëvizje dhe po monitoron të gjitha rrugët e vendit, pas aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e djeshëm në Vlorë, ku...

Të dehur në timon dhe me shpejtësi “skëterrë”, policia bën “kërdinë”me gjobat, arrestohen 81 shoferë dhe pezullohen 453 patenta (VIDEO)

Policia Rrugore vijon me kontrollet intensive me dron, me qëllim parandalimin e aksidenteve në vend. 81 shoferë janë arrestuar nga policia përgjatë një jave, prej...

Lajmet e fundit