Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

GJKKO

Tenderi i “kripur” i uniformave të policisë, Gjykata Speciale i lë të gjithë në burg, kush është zyrtarja që mbeti “kyçur” në shtëpi (EMRI-ARSYEJA)

Gjykata e Posaçme Anti Korrupsion ka pranuar sot kërkesën e SPAK duke lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 zyrtarët e Ministrisë së...

GJKKO e dënoi me 1 vit burg për falsifikim, Kolegji i Posaçëm i Apelimit pezullon hetimin ndaj Luan Dacit: Të pritet vendimi i Gjykatës...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA njoftoi mbrëmjen e të enjtes se ka vendosur të pezullojë hetimin disiplinor të nisur ndaj një prej anëtarëve...

Gjykata kundër Korrupsionit cakton DATËN: Fatmir Mediu del para togave të zeza në 27 korrik, për tragjedinë e Gërdecit!

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu do të dalë para togave të zeza në datë 27 korrik 2021. Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit,...

125 vite burg për laboratorin e drogës në Has, Apeli i Posaçëm lë në fuqi vendimin e shkallës së parë, grupi i Avdylajve do...

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së parë, për dënimin me 125 vite burg, për 17 të...

“Ilirjani kontrollonte tokën, ujin e kishte Festim ‘kokë-lopa’. U jepnim 30 mijë euro”

Detaje nga dosja e SPAK për operacionin “Shpirti” / Elton Qyno …Ilirjan Balla, kontrollonte tokën ndërsa Festim Lelaj në cilësinë e drejtorit të Kufirit në...

Dosja “Gërdeci” kalon në GJKKO, caktohet gjyqtari i çështjes që do të gjykojë Fatmir Mediun

Erjon Çela do të jetë gjyqtari i çështjes “Gërdeci” që do të gjykojë ish-nministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu.Dosja “Gërdeci” ka kaluar në GJKKO pasi...

Zbardhet Vendimi/ Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë shpall moskompetencën për dosjen “Gërdeci”, çështja i kalon GJKKO-së, pritet rinisja e hetimeve për Fatmir Mediun

Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë ka shpallur moskompetencën për dosjen “Gërdeci”, ku i akuzuar është ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu.Në vendimin e firmosur...

Gjykata e Lartë shpall moskompetencën, dosja e Fatmir Mediut pritet të kalojë në GJKKO për rihapjen e hetimeve të “Gërdecit”

Gjykata e Lartë ka shpallur moskompetencën për shqyrtimin e kërkesës së Prokurorisë së Posacme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar për rihapjen e çështjes...

Apeli rrëzon ish-kryebashkiakun socialist Adem Lala, lë në fuqi dënimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi dënimin me 1 vit e 4 muaj shërbim prove për ish-kryebashkiakun socialist të Hasit, Adem...

GJKKO pezullon çështjen ndaj Gentian Malindit, akuzohet për 137 kg kokainë (ARSYEJA)

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka pezulluar çështjen e Gentian Malindi, i akuzuar si porositësi i 137 kg kokainë që vinin nga...

Lajmet e fundit