Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

GJKKO

Abuzimi me tenderin e uniformave, Apeli i GJKKO vendos për 9 zyrtarët e Ministrisë, 8 në burg 1 në shtëpi (EMRAT)

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masat për 9 zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të...

Zhvillim i papritur: Lulzim Basha thirret prej orës 08.30 në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit

Një zhvillim i papritur bëhet me dije mëngjesin e kësaj të enjteje. Gjykata e Posaçme ka thirrur prej orës 08.30 të mëngjesit të sotëm...

GJKKO rrëzon kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela për lirim nga burgu

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, për t’u liruar...

SPAK i sekuestron makinën prokurorit të arrestuar të Vlorës, Maksim Sota e bleu te trafikantët e drogës

Prokuroria Speciale SPAK mësohet se i ka sekuestruar prokurorit të Vlorës Maskim Sota, mjetin personal që ai përdorte. Organi i akuzës ka dyshime se...

Kërkoi të shkonte në shtëpi pas masës “arrest me burg”, GJKKO vendos për fatin e prokurorit të Kukësit, Edmond Karriqi

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën "arrest me burg" për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi. Apeli i...

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore, GJKKO rrëzon kërkesën e Maksim Sotës

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ditën e sotme ka rrëzuar kërkesën për zëvëndësim të masës së sigurisë për prokurorin e Vlorës,...

EMRAT/ Falsifikonin viza dhe trafikonin shqiptarët drejt SHBA-së, Anglisë e Kanadasë, SPAK mbyll hetimet për grupin kriminal, 24 të pandehur përfundojnë në GJKKO

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka mbyllur hetimet për grupin kriminal të përbërë nga 24 persona, të cilët falsifikonin viza e pasaporta dhe trafikonin shqiptarët...

Nga gjyqi në spital, avokatja që dha 1 mijë euro dhe 1 arkë peshk për një vend pune, s’ndihet mirë gjatë senacës në GJKKO

Është shtyrë seanca në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për ish-zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda dhe avokaten Florida Beu, e cila pagoi...

EMRI/ I dha arkë me peshk ish-zv.ministres, kush është avokatja 30-vjeçare me 4 super-biznese në Durrës, 2 janë agjenci peshkimi (DOKUMENTI)

Dje GJKKO vendosi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-zv.ministren e Brendshme, Rovena Voda, pas përgjimeve ku dëgjohej se kishte pranuar 1000 euro, një...

Tenderi i “kripur” i uniformave të policisë, Gjykata Speciale i lë të gjithë në burg, kush është zyrtarja që mbeti “kyçur” në shtëpi (EMRI-ARSYEJA)

Gjykata e Posaçme Anti Korrupsion ka pranuar sot kërkesën e SPAK duke lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 zyrtarët e Ministrisë së...

Lajmet e fundit