Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Gjirokaster

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë-Kumbaros: Ju dhe kolegët tuaj, sakatosët Gjirokastrën

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka reaguar pas një postimi në “Twitter” nga ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Kumbaro ka...

Bashkia Gjirokastër i përgjigjet akuzave të Dumës: Nuk kemi asnjë detyrim mbi shtëpinë e Kokalarit

Grida Duma ka qenë e pranishme sot në Gjirokastër ku i ka bërë thirrje bashkisë së këtij qyteti që të ndërhyjë për rikonstruksionin e...

Këshilltari i Presidentit kujton djegien e shtëpisë së Kadaresë dhe rrugën drejt restaurimit

Ylli Asllani, këshilltar i Presidentit Nishani dhe ish-kryetar Bashkie i qytetit të Gjirokastrës ka kujtuar momentin kur shtëpia e shkrimtarit Ismail Karadre u përfshi...

Kadare letër qytetit të tij të gurtë në 80 vjetorin e lindjes

Bashkia Gjirokastër, por jo vetëm, ka organizuar ceremoni të shumta me rastin e 80 vjetorit të lindjes së gjigandit shqiptar të letrave, Ismail Kadare....

Lajmet e fundit