Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Gjirokaster

“Doktorët kanë disa defekte që s’rregullohen”, Rama batuta me qytetarët në Gjirokastër

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me qytetarët në Gjirokastër, i shoqëruar nga kryebashkiaku F;amur Golemi dhe ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro. Në...

“20 mijë paund t’i investojnë këtu, mos ikin pas berihasë”, Rama me të rinjtë e Gjirokastrës: Jashtë nuk është parajsë

Kryeministtri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Gjirokastër. Gjatë këtij takimi Rama u tha të rinjve se emugrimi sjell...

“Mos u merrni me fasada që s’kemi bukë”, Rama: Gratë krihen në floktore 2 herë në javë, burrat do dilnin me gjethe para

 Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në qytetin e Gjirokastrës ku dhe po zhvillon një sërë takimesh me sipërmarrës, biznesmene dhe qytetarë. Rama u...

“Shkojnë në GJK për të rrëzuar vendimin e qeverisë për ndërtimet pa leje”, Bardhi i përgjigjet Ramës: Gënjen për të mbrojtur oligarkët!

Deputeti i Partisë Demokatike, Gazment Bardhi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Edi Rama lidhur me ndërtimet pa leje. Përmes një postimi në “Twitter” Bardhi...

“U habita!” Rama tregon skenën e këndshme në Gjirokastër: Pashë një burrë tamam që kishte marrë gruan në kurriz, ishte i lumtur…

Kryeministri Edi Rama prej ditës së djeshme ndodhet në qytetin e Gjirokastrës. Në një takim me pronarët e hotelerive dhe bizneseve të këtij qyteti,...

“Për Shqipërinë nuk po shkon keq e më keq”, Rama: Europa po përballet me një krizë energjie, ne jo! Qeveria është këtu për t’...

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë është ndalur në qytetin e Gjirokastrës ku dhe po zhvillon një takim me operatorët turistikë dhe të hotelerisë...

Burri tërheq zvarrë bashkëshorten në Gjirokastër, e dhunon dhe e merr me forcë

Një tjetër rast i dhunës në familje është raportuar ditën e sotme. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një shtetas ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së...

Hodhën plehrat në rrugë, gjobitet biznesi në Gjirokastër, policët zbuluan lokalin nga faturat që ishin në qesen e mbeturinave

Një biznes është gjobitur në Gjirokastër, pasi ka hedhur mbeturinat në mes të rrugës. Lajmin e ka bërë me dije Bashkia e Gjirokastrës, e cila...

Aksion policor në Gjirokastër, kapet 33-vjeçari me 4 metër kub dru të prerë ilegalisht

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 33-vjeçar të cilit i është gjetur një sasi prej 4 metër kub dru i prerë në mënyrë të...

Vodhi “Toyota-n” e një personi në Gjirokastër, arrestohet 33-vjeçari

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Gjirkoastrës pasi akzuohet se ka vjedhur një makinë. Bëhet me dije se në pranga ka rënë...

Lajmet e fundit