Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

Gjirokaster

Rrëshqitje dheu pranë pallatit në Gjirokastër, evakuohen banorët

Mbrëmjen e sotme ka pasur rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër. Grupet e emergjencës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ndërs...

Publicistika e viteve 1920-40, periudha më e artë e shtypit shqiptar

Nga Engjëll Serjani Në periudhën midis viteve 1920-1940, një falangë e shquar gazetarësh dhe mendimtarësh brilantë shqiptarë, të organizuar rreth gazetave dhe revistave më të...

Zjarr në një pallat në Gjirokastër, banorët në panik ngjiten në tarracë

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në një pallat në lagjen Granicë, Gjirokastër, duke shkaktuar panik tekn banorët. Raportohet se këta të fundit...

Pjesë e një grupi kriminal, arrestohet 28 vjeçari i dënuar në Itali (EMRI)

Një 28 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme në Gjirokastër, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Bëhet fjalë për shtetasin Odise...

Enkeleda Mushi shpall kandidaturën për primaret në Gjirokastër: Jam mbesa e Bajo dhe Çerçiz Topullit

Enkeleda Mushi ka prezantuar kandidaturën në Primarët për Gjirokastrën. Gjatë fjalës së saj Mushi ka treguar rrënjët e thella me qytetin ku tha se është...

Shoferi humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, plagosen 2 të rinj në Gjirokastër

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër pranë fshatit Mashkullorë. Sipas informacioneve paraprake një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka...

Jim Belushi në Lazarat, kryebashkiaku Gjirokastrës poston foton me aktorin

Aktori i njohur shqiptar, Jim Belushi ka vizituar së fundmi Lazaratin. Ka qenë kryebashkiaku i Gjirokastrës Flamur Golemi që ka postuar një foto me aktorin...

Jim Belushi “humb” në Gjirokastër, i kërkon ndihmë Ramës: Edi, s’po gjej dot hotelin

Aktori i famshëm me origjinë shqiptare, Jim Belushi, ka ardhur për të vizituar Shqipërinë prej disa ditësh. Ka qenë vetë aktori i cili bëri me...

Tragjike në Gjirokastër, përmbyset zetori, humb jetën i moshuari 

Një i moshuar ka humbur jetën këtë të dielë në rrethana tragjike në fshatin Karjan në Gjirokastër, pas përmbysjes së zetorit. Sipas policisë, 85-vjeçari F.D...

Rama mbyll turin në Gjirokastër, falenderime pa fund për qytetarët: S’di sa takime zhvillova

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur turin e takimeve në Gjirokastër, teksa nuk kursen falenderimet e pafundme për qytetarët e këtij qyteti. Në një postim në...

Lajmet e fundit