Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Gjiri Persik

Shqipëria i bashkohet fuqive botërore, do të patrullojë në Gjirin Persik

Një koalicion detar i udhëhequr nga SHBA ka filluar zyrtarisht operacionet në Bahrein për të mbrojtur dhe patrulluar në ujërat territoriale ndërkombëtare të Gjirit...

Konflikti me Iranin, Britania dërgon sërish anije ushtarake në Gjirin Persik

Britania tha se do të dërgojë edhe një anije luftarake në Gjirin Persik për të mbrojtur lirinë e navigimit në rajonin e tensionuar. ...

Sulmi i çisternës nga anijet iraniane, Britania e Madhe dërgon anije lufte në Gjirin Persik

Sipas të dhënave britanike, 'HMS Montrose' të enjten arriti të zmbraps një sulm të motobarkave iraniane ndaj një anije çisternë britanike, gjë që Irani...

Nuk ndalen tërmetet, tjetër lëkundje në vendin tonë, ja ku ishte epiqendra

Mesa duket tërmetet në vendin tonë nuk kanë të ndalur. Një tjetër lëkundje është regjistruar pak pas mesnate në Gjirin e...

Transportonin drogë, arrestohen 2 persona në Gjirokastër (EMRAT)

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona pasi dyshohet  se janë të përfshirë në transportimin me qëllim tregtimin në  doza të vogla...

Britania kundër Iranit, May: Do i përgjigjemi kërcënimeve në Gjirin Persik

Kryeministrja britanike, Theresa May konfirmoi sot se vendi i saj ishte i gatshëm të ndihmonte vendet e Gjirit Persik përballë agresivitetit rajonal të shfaqur...

Armiku i paharruar – strategjia e Izraelit pas sanksioneve kundër Iranit

Qeveria izraelite po kërkon partnerë të rinj aleatë në Gjirin Persik pas heqjes së sanksioneve kundër Iranit. Kërkohet gjetja e një strategjie të re...

Lajmet e fundit