Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Gjiri i Lalzit

SPAK zbardh skemën e tjetërsimit të vijës bregdetare, akuza për “Rrumin” e Shijakut; Gjykata sekuestron 400.000 m2 tokë në Gjirin e Lalzit

Prokuroria Speciale ka dalë me njoftim zyrtar për tjetërsimin e vijës bregdetare në Gjirin e Lalzit, ku në total me vendim të Gjykatës së...

SPAK pret urdhër-arrest për “Rrumin” e Shijakut, kërkohet për tjetërsimin e mijëra m2 në Gjirin e Lalzit

Prokuroria Speciale ka prerë këtë të martë një urdhër-arresti për Aleksandër Lahon, i njohur dhe me emrin Pëllumb Muharremi e "Rrumi" i Shijakut. Laho...

Video: Hoqi flamurin turk nga vendroja në Gjirin e Lalzit dhe e hodhi në det, arrestohet 48-vjeçari

Një 48 vjeçar është arrestuar pasi hoqi flamurin turk nga një vendrojë detare në Gjirin e Lalzit. Specialistët e Komisariatit të Policisë Durrës, pas disa...

U mbyt dy ditë më parë në Gjirin e Lalzit, polumbarët gjejnë trupin e pajetë të 22-vjeçarit

Është gjetur trupi i pajetë i 22-vjeçarit, i cili dyshohet se është mbytur dy ditë më parë, teksa po lahej në plazhin e Gjirit...

U fut në det për t’u larë dhe u mbyt, polumbarët në Gjirin e Lalzit kërkojnë trupin e 23 vjeçarit nga Tirana

Një 23 vjeçar nga Tirana dyshohet se është mbytur duke u larë në Gjirin e Lalzit, pasditen e sotme. Sipas Policisë, i riu me...

Mediat: Vidhen 7 shtëpi në Lalëz, mes tyre ajo e kreut të SPAK

Shtatë shtëpi janë vjedhur në Gjirin e Lalzit, mes tyre dhe banesa e kret të SPAK, Arben Kraja. Sipas “Albanian Post” grabitjet kanë ndodhur...

U ankuan për këngët e saj serbe në Gjirin e Lalzit, reagon bashkëshortja e kriminelt famëkeq, ja çfarë poston në Instagram (VIDEO)

Dje gazetari Berat Buzhala ankohej se pse në Gjirin e Lalzit në klubet e natës vendosej dhe dëgjohej muzikë serbe, e Cecës, këngëtares së...

“Ceca rrezëllin qafës me stolitë që burri i saj grabiti në Kosovë”

Kështu shprehet gazetari i njohur Adi Krasta, teksa komenton një video që u përhap në rrjetet sociale, ku dëgjohej me zë të lartë muzika...

“Kërcet” muzika SERBE në Gjirin e Lalzit, gazetari ironizon: Pse nënshtroheni për 100 turista serbë dhe ofendoni mijëra nga Kosova?! (VIDEO)

Muzikë serbe është dëgjuar me zë të lartë në plazhin e Gjirit të Lalzit gjatë mbrëmjes. Këngët e Cecës, gruaja e një prej kriminelëve më...

Aksident te Gjiri i Lalzit, makina përfundon e përmbysur në kanal (VIDEO)

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot pasdite në Gjirin e Lalzit. Në rrjete sociale është publikuar një video ku shihet një veturë e cila...

Lajmet e fundit