Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

gjimnaz

Ndahet parakohe nga jeta mësuesja e gjimnazit, kolegët mesazh ngushëllimi

Mirela Luli, mësuese në një nga gjimnazet e Kurbinit është ndarë parakohe nga jeta, mëngjesin e kësaj të mërkure. Lajmin e trishtë e bëjnë...

“Do na mungojë përherë fytyra e saj e buzëqeshur”, humb jetën gjimnazistja shqiptare

Gjimnazistja Magbule Gashi nga Kosova është ndarë nga jeta. Ky lajm i trishtë është bërë me dije nga vetë shkolla “7 Shkurti”në Obiliq, ku...

I dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit dy vite më parë, IKMT shemb gjimnazin “Naim Frashëri” në Durrës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka nisur sot punën për shembjen e gjimnazit “Naim Frashëri” në Durrës. IKMT po shemb gjimnazin, pas dy...

“Duhet të pres që dikush të më kërkojë të martohem?”, talebanët u ndalojnë vajzave gjimnazin: Në klasa vetëm djem dhe mësues

Talebanët u kanë ndaluar vajzave kthimin në shkollat e mesme në Afganistan. Liderët e rinj të vendit morën vendimin që vetëm djemtë dhe mësuesit...

Nisin regjistrimet në gjimnaz, ja çfarë duhet të kenë parasysh nxënësit për të aplikuar në E-Albania

Sot kanë nisur aplikimet për 32 mijë nxënës në të gjithë Shqipërinë për  tu regjistruar në gjimnaz. Ashtu si dhe vetë kryeministri njftoi më...

Provimi i parë i Maturës Shtetërore zhvillohet sot, ja kur do të kenë mundësinë ta japin nxënësit e prekur ngaCovid-19

Sot do të zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore 2021, që do të jetë ai i gjuhës së huaj. Janë rreth 34 mijë maturantë...

Çudira në listën e LSI në Gjirokastër, kandidatja për deputete ka mbaruar shkollën e lartë dhe më pas gjimnazin

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Top Story”, është publikuar CV e kandidates për deputete të LSI-së në qarkun e Gjirokastër. Është publikuar CV e Myrvete...

SKANDAL në gjimnaz, mësuesi GODET ME GRUSHT drejtorin

Një ngjarje skandaloze raportohet nga një gjimnaz në fshatin Podgorie, Maliq. Mësohet se mësuesi me inicialet E.Xh., 32 vjeç, ka goditur...

Regjistrimet në gjimnaze, kërkesa e lartë në Tiranë, mësim me turne në dy shkolla

Shkollat 9 vjeçare "Vasil Shanto", "Dora D'istra dhe "Isa Boletini", në këtë vit të ri shkollor do të kalojnë vetëm në turn të parë....

Lajmet e fundit