Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

gjermania

CDU-ja gjermane i “mbyll derën” Sali Berishës: Jemi në një linjë me Amerikën! Nuk bashkëpunojmë me “non-gratat”

Deputeti i Bundestagut gjerman Peter Bayer, thotë se Gjermania është në një linjë me amerikanët për shpalljet e politikanëve "non-grata", shkruan newsbomb.al. Nga Tirana...

Rritja e çmimit të karburanteve: Gjermania nxjerr abonenë “9 euro për gjithë muajin” dhe në të gjithë vendin

Udhëtarët në Gjermani do të jenë në gjendje të udhëtojnë brenda vendit për më pak se 10 euro në muaj këtë verë, si pjesë...

Në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, prangoset në Morinë 33 vjeçari shqiptar

Një 33 vjeçar nga Prizreni është arrestuar në hyrje të territorit shqiptar, në Doganën e Morinës, pasi është i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai...

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama tregon se çfarë i thanë dje në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ka folur në konferencë në lidhje me Ballkanin e Hapur. Rama tha se gjatë vizitës në Berlin ditën e djeshme të gjithë...

Shqipëria në vendin e fundit në Europë, Meta: Alarmante, mjekët po braktisin vendin për Gjermaninë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të raportit të Fondacionit Europian, në të cilin Shqipëria rënditet në vendin e fundit në Europë për...

Ekstradohet nga Gjermania Hekuran Marku, ish-truproja e ish-Ministrit të Brendshëm

Hekuran Marku, ish-truproja e Saimir tahirit, është ekstraduar nga Gjermania, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare. Ai akuzohet ”, për veprat penale...

Gjermania merr vendimin, do të dërgojë armatim të rëndë në Ukrainë 

Gjermania do të dërgojë shtatë obusë në Ukrainë, tha Ministria e Mbrojtjes të premten, duke shtuar kështu dërgesat e armëve të rënda për t’i...

Armatosja e Serbisë me armë kineze, Gjermania paralajmëron Vuçiçin: Bashkohuni me politikën e përbashkët të BE-së, nëse doni të jeni pjesë e bllokut

Gjermania tha më 12 prill se ka parë raportimet se Serbia ka pranuar raketa kundërajrore ruse, duke paralajmëruar se ky shtet i Ballkanit duhet...

Ministrja e Jashtme gjermane e PRERË me homologun bullgar: Negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë dhe RMV duhet të hapen këtë vit! Nuk mund t’i...

Në një deklaratë për mediat gjermane pas mbledhjes së Këshillit të Punëve të Jatshme të BE-së, ministrja e Jatshme e Gjermanisë Annalena Baerbock, e...

Gjermania dëbon 40 diplomatë rusë pas mizorisë në Bucha

Gjermania ka dëbuar 40 diplomatë rusë pas mizorisë në Bucha, afër kryeqytetit të Ukrainës, Kiev. Autoritetet thanë se po përgatiten me aleatët për masa...

Lajmet e fundit