Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Gjermani

Kërkohej për trafik droge, arrestohet 40 vjeçari shqiptar në Gjermani

Autoritetet gjermane kanë arrestuar një 40 vjeçar shqiptar , i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Shtetasi shqiptar u arrestua pas një kontrolli të...

“Paralizohet” Gjermania, dy sindikatat më të fuqishme të transportit publik në protestë

Një grevë paralajmëruse e sindikatave ver.di dhe EVG shtrihet të hënën në të gjithë Gjermaninë. Megjithë kritikat ndaj grevës, sipas ekspertëve pasojat e pandemisë...

Ekzekutoi Behar Sofinë në Tiranë, flet autori: Do bëja një vrasje tjetër në Gjermani, do merrja 500 mijë euro

Ernejt Shyti, 24-vjeçari që vrau Behar Sofinë në Tiranë në 25 shkurt të 2021, ka bërë me dije detaje tronditëse. Shyti, tashmë i penduari i...

E rëndë në Gjermani, dy bashkëmoshataret vrasin me thikë 12 vjeçaren dhe trupin e fshehin në pyll

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku një 12 vjeçare është vrarë me thikë nga dy bashkëmoshatare. Të miturat, përkatësisht 12 dhe...

Mbrëmë shënjestër e atentatit, koha kur Fatjon Murati garonte në ring përkrah Luan Krasniqit dhe Nuri Seferit

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmë në Don Bosko në ambientet e një lokali në pronësi të Fatjon Muratit.  Nga atentati mafioz mbeti...

“Begaj ka kërkuar eskortë në Gjermani”, Ylli Manjani: Nga kush do të mbrohesh?! Apo do të shesësh p*rdhë se je President

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka bërë një reagim në lidhje me lajmin që ka qarkulluar në media, ku thuhet se presidenti Bajram Begaj...

PAMJE TË RËNDA/ “O Zot, o Zot!” Breshëri plumbash dhe ulërima, momenti kur autori vret besimtarët në qëndrën e Dëshmitarëve të Jehovait

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në qendrën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg të gjermanisë mbrëmjen e djeshme, ku një person i armatosur...

Masakër në Gjermani, një person i armatosur futet në qendrën e Dëshmitarëve të Jehovait dhe vret besimtarët

Të paktën gjashtë besimtarët janë vrarë në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg të Gjermanisë, njoftojnë mediat vendase. Një person i armatosur...

Ikja e infermierëve, Rama diskutim me Scholz: Duhet të gjejmë një mënyra që Shqipëria mos jetë financuesi i sistemit shëndetësor gjerman

Kryeministri Edi Rama dhe kancelari gjerman Olaf Scholz po zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp në Berlin. Rama dhe Scholz janë pyetur nga gazetarët...

Qëlloi për vdekje 31 vjeçarin në Gjermani, i riu shqiptar kërkon falje: Nuk doja ta vrisja, ndihesha i kërcënuar nga ai

Një 24 vjeçar shqiptar ka pranuar akuzat se ka qëlluar për vdekje 31-vjeçarin në Kiel të Gjermanisë. Teksa ka dalë para gjykatësit Fisnik.H ka...

Lajmet e fundit