Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

gjergj xhuvani

I lidhur me pranga me dorën e policit që e shoqëron, Kostandin Xhuvani me masa të forta sigurie në varrimin e të atit (FOTO)

Drejtoria e Burgjeve aprovoi sot kërkesën e Kostandin Xhuvanit për të marrë pjesë në varrimin e të atit, regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani që...

Mbërrin në Shqipëri trupi i Gjergj Xhuvanit, regjisorit do t’i jepet lamtumira e fundit

Ka mbërritur në Shqipëri trupi i regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda nga jeta parakohe në moshën 56-vjeçare. Regjisori ndërroi...

Pse nuk kam një foto me Gjergjin?

Nga Tom Kuka   Mbrëmje qe dhe ishim bërë daulle. Ndoshta ishim në gotën e dhjetë të konjakut. Gjergji me buzën...

‘Me fatin nuk luftohet dot’, Universiteti i Arteve shpreh mirënjohjen për Xhuvanin: I dhe dritë perdes së kinemasë dhe studentëve

Të shumtë kanë qenë reagimet për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur Gjergj Xhuvanit. Më i fundit vjen nga Universiteti...

Vdekja e Gjergj Xhuvanit, irritohet Natasha Lako: Në djall të mos shkojë kinematografia shqiptare, por vanitozët dhe analfabetët rreth saj

Poetja e njohur Natasha Lako ka shprehur dhimbjen e saj për humbjen e parakoshme të regjisorit të mirënjohur, Gjergj Xhuvani. Vdekja...

Vdekja e parakohshme, miku regjisor publikon pamje të filmit të ri që po regjistronte Xhuvani (FOTOT)

Ditën e djeshme u nda parakohe nga jeta regjisori i mirënjohur, Gjergj Xhuvani. Regjisori ndërroi jetë në Romë, teksa ndodhej atje...

Si të isha ai…. Gjergj Xhuvani…

Nga Luan Rama   Si të isha ai.... Gjergj Xhuvani... Kohët e fundit e mendoja veten si të isha ai. Dhimbjet e...

‘Sot askush nuk do të thotë babai i Kostandinit’, përlot gazetarja me dedikimin ndaj Xhuvanit: Ne kështu jemi, të shkarravisim përdhe për çdo krim...

Të shumtë kanë qenë personazhet që kanë reaguar për vdekjen e regjisorit të njohur Gjergj Xhuvanit. Një dedikim prekës ka bërë...

Dalin FOTOT e fundit të Gjergj Xhuvanit nga sheshxhirimi i filmit në Romë

Regjisori i njohur, Gjergj Xhuvani, u nda nga jeta ditën e sotme si pasojë e një arresti kardiak. Prej kohësh regjisori...


Lajmet e fundit