Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

gjeologji

Tërmeti më i gjatë në botë zgjati 32 vjet dhe vrau mijëra njerëz

Tërmeti më i ngadaltë me më i gjatë në botë ka zgjatur plot 32 vjet, ndërsa shkencëtarët po mundohen të kuptojnë se si ndodhi. Ishte...

Poshtë Shqipërisë fshihet një kontinent gjigant, shkencëtarët: I humbur prej 100 milion vitesh

Një kontinent gjigant, sa madhësia e Groenlandës, fshihet prej 100 milion vitesh poshtë Europës, nga Spanja deri në Iran, përfshi edhe Shqipërinë. ...

Zbulohet një mineral i ri i çmuar, me elementë jashtë Tokës

Një kompani minierash në Izrael ka zbuluar një mineral të ri në brendësi të shkëmbinjve vullkanikë në malin Carmel, në veri të Izraelit. ...

Kontinenti i Afrikës po ndahet MË DYSH, dhe po ndodh me shpejtësi të madhe

Afrika Lindore po ndahet nga pjesa tjetër e kontinentit, një ngjarje gjeologjike që sipas skencëtarëve pritet të ndodhë gjatë miliona viteve, duke e lënë...

Kjo shpellë 30 milion vjeçare është unike në botë (Fotogaleri)

Thellë nën tokën e ishullit Verior të Zelandës së Re gjendet kjo shpellë unike me gurë gëlqeror që shkëlqen nda dritat blu dhe jeshile....

Lajmet e fundit