Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

gjeneve

“Shkeli ligjin rus”, Navalny reagon pas deklaratave të Putin në Gjenevë: Vuan për shkak të parave të shumta ose pushtetit

Lideri opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin është një “gënjeshtar i cili nuk ndalet së...

Jo vetëm bisedime, por edhe dhurata, zbulohet se çfarë i dhuroi Biden Vladimir Putinit në Gjenevë

Në samitin e sotëm në Gjenevë të Zvicrës, presidenti amerikan Joe Biden i dhuroi homologut rus, Vladimir Putin një palë syze dielli Aviator dhe...

Sulmet kibernetike, Ukraina dhe Navalny, Putin flet pas takimit me Biden

Presidenti rus Vladimir Putin në një konferencë për media nga Gjeneva, e ka quajtur “konstruktiv” takimin me presidentin e SHBA, Joe Biden. Putin tha se...

Përfundon më shpejt se ç’pritej takimi mes Joe Biden dhe Vladimir Putin në Gjenevë

Ka përfunduar takimi mes presidentit amerikan Joe Biden dhe presidentit rus Vladimir Putin, i cili zgjati 3 orë e gjysëm, më pak nga sa...

Takimi historik, Biden dhe Putin shtrëngojnë duart (FOTO)

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin sapo shkrepën foton e tyre të parë në takimin historik, i cili po...

Presidenti Biden arrin në Gjenevë një ditë para takimit me “kundërshtarin” Vladimir Putin

Presidenti i SHBA Joe Biden mbërriti këtë të martë në Gjenevë, ku pritet që ditën e nesërme të zhvillojë takimin me presidentin rus Vladimir...

Zyrtari i Kremlinit flet një ditë para takimit Putin-Biden: S’jam i sigurt nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje…

Takimi mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan Joe Biden më 16 qershor në Gjenevë nuk ka gjasa të japë marrëveshje...

Takimi Biden – Putin në Gjenevë, Presidenti i SHBA thotë se do t’i ushtrojë presion homologut të tij rus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden tha sot se do të ushtrojë trysni ndaj presidentit rus Vladimir Putin që të respektojë të drejtat...

Gjeneva në Zvicër thyen rekord, ja sa do të jetë paga minimale në këtë qytet

Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të jetë më e larta në botë, pasi autoritetet lokale...

Jo vetëm në Itali, edhe në Zvicër fëmija i parë i Vitit të Ri është shqiptar

Gjatë ditës së djeshme, u mësua lajmi se foshnja e parë e vitit 2019 që ka lindur në Parma të Italisë është shqiptar. ...

Lajmet e fundit