Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

gjendje e jashtezakonshme

Në Tokio zhvillohen “Lojërat Olimpike”, Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme pas rritjes së frikshme të rasteve me Covid-19

Japonia ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në Tokio dhe e ka  shtrirë atë edhe në qytete të tjera pas rritjes së ndjeshme të infektimeve...

Sulmet me raketa vazhdojnë, Izraeli shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Pas sulmeve me raketa mbrëmjen e djeshme Izraeli ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin qëndror të Lod. Pas shpërthimit të protestave dhe dhunës, konflikti...

Situatë alarmante nga COVID-19, Maqedonia e Veriut shpall sërish gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka njoftuar se është marrë vendimi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në territorin e të gjithë...

Parlamenti i Spanjës merr vendimin, shtyhet për herë të katërt ‘Gjendja e Jashtëzakonshme’

Parlamenti spanjoll vendosi që të shtyjë për herë të katërt gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë COVID-19. Zgjatja i jep...

Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme, BASHA mbledh aleatët në selinë blu

Kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur në mbledhje aleatët opozitarë. Mbledhja është duke u zhvilluar në selinë blu dhe mendohet...

Vetëkarantinohet Ministri i Shëndetësisë, Maqedonia e Veriut shtyn gjendjen e jashtëzakonshme edhe për 30 ditë tjera

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka njoftuar se gjendja e jashtëzakonshme do të vazhdohet edhe për 30 ditë tjera në vend, për...

QEVERIA duhet të shpallë GJENDJEN E JASHTËZAKONSHME

Qindra familje janë në qiell të hapur pas tërmeteve të fuqishme që tronditën dje juglindjen e vendit. Para pak minutash sërish...

Parlamenti i Venezuelës shpall gjendjen e jashtëzakonshme me kërkesë të Guaidos

Parlamenti i Venezuelës, i dominuar nga opozita dekretoi dje gjendjen e jashtëzakonshme pas katër ditësh mungesë elektriciteti, me kërkesë të Juan Guaido, presidenti i...

Përmbytjet në Itali, rajonet kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Ditëve të fundit shteti Italian po kalon një situatë emergjente për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Reshjet e dendura dhe...

Reagon Klevis Balliu: Sot të gjithë jemi në krah të qytetarëve të Athinës e të gjithë Greqisë

Tragjedia që “damkosi” sot Athinën i ka bashkuar në sensibilizim të gjithë krahët politikë.  Jeta e njeriut është më e shtrenjtë...

Lajmet e fundit