Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

gjakove

Vrau dhëndrin një vit më parë në Gjakovë, dënohet me 25 vite burg tropojani (EMRI)

Pas rigjykimit, shtetasi Col Imeraj nga Tropoja është dënuar me 25 vite burg nga gjykata Themelore në Gjakovë, pasi ka pranuar se në korrik...

Vetëplagoset me armë 13-vjeçari, në gjendje të rëndë në spital

Një 13-vjecar është vetëplagosur me armë zjarri në orët e mesditës së sotme në qytetin e Gjakovës. Ai është dërguar me urgjencë në emergjencën...

Tragjedi në Gjakovë, dy fëmijë të mitur humbin jetën nga zjarri në shtëpi

Një tragjedi është shënuar mëngjesin e sotmën në Gjakovë, Kosovë, ku një shtëpi është përfshirë nga flakët. Dyshohet se brenda banesës janë djegur dy fëmijë...

33 vjeçari nga Kosova gëlltit telefonin, mjekët ia nxjerin nga barku (FOTO)

Një ndërhyrje e pazakontë është realizuar dje në Klinikën e Gastroentetologjisë në Kosovë. Një 33-vjeçari i është hequr nga barku telefoni, pasi e kishte gëlltitur...

U zhduk 5 ditë më parë, vajza shqiptare shkon në polici dhe thotë se është dhunuar nga një burrë

Një vajzë e raportuar e zhdukur që më 26 gusht është paraqitur në orët e para të mëngjesit të sotëm në stacionin policor në...

Të shtëna me armë në Gjakovë, ka të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Gjakovë. Sipas Policisë, dy persona janë plagosur nga të shtënat në rrugën “Bardhyl...

Vërshimi i ujit bllokon rrugët në Kosovë, shiu me furtunë shkul dhe nxjerr pemën me gjithë rrënjë në Gjakovë (VIDEO)

Stuhia e shiut dhe breshërit kanë përfshirë sot disa qytete në Kosovë, duke shkaktuar përmbytje në rrugë dhe zonat e banuara. Në disa komuna vërshimi...

Vdekja e 3 anëtarëve të familjes Haliti, QSUT nxjerr diagnozën: Ja nga çfarë ndërruan jetë

QSUT ka treguar diagnozën e shkakut të vdekjes të tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani. Sipas QSUT-së, ata kanë ndërruar jetë nga helmimi...

Aksidenti tragjik në Gjakovë, zbulohen emrat e tre viktimave, gruaja që humbi jetën ishte nga Shqipëria

Zbulohen emrat e tre viktimave, të cilët humbën jetën mëngjesin e sotëm në aksidentin tragjik në  fshatin Raçë të Gjakovës. Sipas burimeve policore mësohet se...

Aksident tragjik, makina del nga rruga në Gjakovë, humbin jetën tre persona, njëri nga Shqipëria

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Raçë të Gjakovës. Bëhet me dije se një makinë ka humbur kontrollin dhe ka...

Lajmet e fundit