Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Giorgia Meloni

“Caro Presidente”, Meloni i kthen përgjigje Sali Berishës: Ju siguroj mbështjeten maksimale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar letrën që kryeministrja e ardhshme e Italisë, Giorgia Meloni i ka dërguar. Në letrën e dërguar Meloni i ka kthyer...

Meloni mbështeti Ukrainën, Putin “hakmerret”, i mbyll gazin Italisë

Kryeministrja e re e Italisë, Giorgia Meloni, pak ditë më parë shprehu mbështjen e saj për Ukrainën. I menjëhershëm ka qenë edhe ragimi i Moskës,...

Pub-i në Itali mbyll dyert për votuesit e Melonit: Nuk i duam paratë tuaja

“Ne nuk duam paratë e atyre që e votuan”, ky është postimi i lokalit të natës i Livornos  "La bua dell'Orate ", një pijetore...

“Armiqtë janë gjithmonë të dobishëm”, kryeministrja e ardhshme e Italisë rrëfen si u përball me bullizmin në adoleshencë

Giorgia Meloni, është femra më e përfolur e momentit pas fitores së qendrës së djathtë në zgjedhjet e parakohshme në Itali. Një vit më...

“Një grup të rinjsh po rrihnin një puntor afrikan”, akademikja shqiptare tregon si e njohur Giorgia Melonin

Akademikja shqiptare Lea Ypi tregon mënyrën sesi e ka njohur Giorgia Melonin, kryeministrjen e ardhshme të Italisë. Ajo me anë të një postimi në rrjetet...

Zelensky uron Giorgia Melonin, kryeministrja e ardhshme e Italisë “e magjepsur” pas Rusisë

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, uron kryeministren e ardhshme të Italisë Giorgia Meloni për fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ai vlerëson mbështetjen e vendit...

Blinken: Mirëpresim bashkëpunimin me qeverinë e re të Italisë, një vend me demokraci të fortë 

Sekretari Amerikan i  Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar pas fitores së qendrës së djathtë dhe kandidates favorite për kryeministre, Giorgia Melonit, Itali. Përmes një postimi...

“Në Itali s’paska vdekur kurrë fashizmi”, Gjermania dhe Spanja kundër fitores së Melonit: Populizmat gjithmonë përfundojnë në katastrofë

Mediet gjermane kanë shkruar për rikthimin e fashizmit pas fitores së qendrës së djathtë dhe kandidates favorite për kryeministre Giorgia Melonit, në Itali. Pas deklaratave...

“Jam një grua, një nënë, jam e krishterë”, CILA është karriera politike e Giorgia Melonit që do të marrë detyrën e kryeministres së Italisë

Koncepti i familjes që u shfaq nga një fëmijëri pa baba, është baza e formimit politik të Giorgia Melonit, shkruan La Reppubblica për profilin...

Partia Demokratike uron Giorgia Melonin e Italisë: Shembulli me premtues per rikthimin e vlerave konservatore

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë Giorgia Meloni ka shpallur fitoren në zgjedhjet e Italisë dhe është në rrugën e duhur për t’u bërë kryeministrja...

Lajmet e fundit