Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

Giorgia Meloni

“Do të vras ty dhe vajzën tëndë”, kërcënohet me jetë Giorgia Meloni

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni dhe vajza e saj 6-vjeçare janë kërcënuar me vdekje. Bëhet me dije se një person ka kërcënuar në rrjetet sociale...

Takimi i parë me kryeministren e Italisë, Rama i bën dhuratën simbolike Giorgia Melonit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka takuar pak më parë kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni në Kryeministri, i cili ka thënë se ky është takimi parë...

“Kemi përgjegjësi të mëdha ndaj Ballkanit”, kryeministrja Meloni: Mund të mbështeteni te Italia

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka mbërritur pak më parë në Tiranë, në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, një ngjarje historike që zhvillohet për herë...

Mori vajzën gjashtë vjeçe në takimin e G20, Meloni u përgjigjet kritikëve: Detyra e kryeministres s’më privon të jem nënë e mirë

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni mori pjesë në takimin e G20 që u zhvillua dy ditë më parë në Bali, ku ishin të pranishëm...

Qeveria e Melonit merr bekimin dhe në Parlament, 235 deputetë italianë votojnë PRO

“Nuk do të kem frikë asnjëherë nga fjalët e sinqerta, të drejtpërdrejta, madje edhe nga kritikat shumë të forta, jam një person që e...

“Viva il lupo”, Meloni i shkruan Ramës: Lidhja Shqipëri-Itali historike, ruajmë dhe kultivojmë bashkëpunimin tonë strategjik

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni i është përgjigjur urimit të kryeministrit Edi Rama për detyrën e re. Meloni u betua ditën e djeshme, ndërsa formoi...

Basha uron Giorgia Melonin: Punë të mbarë, i bindur se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Italisë do të forcohen

Ish-kreu i PD Lulzim Basha ka uruar Giorgia Meloni për marrjen e detyrës si kryeministre e Italisë. Basha shprehet se është i bindur se marrëdhëniet...

Michel Charles dhe Von der Leyen urojnë Giorgia Melonin: Le të punojmë së bashku për të mirën e Italisë

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, dhe Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, kanë uruar Giorgia Meloni për detyrën si kryeministre e...

Rama uron kryeministren e Italisë: Paç fat Giorgia Meloni!

Kryeministri Ei Rama ka uruar Giorgia Meloni, e cila ka marrë sot zyrtarisht detyrën si kryeministre e Italisë. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan...

Italia me qeveri të re, Giorgia Meloni merr bekimin e presidentit Mattarella

Qeveria e re e Italisë është në detyrë nga sot dhe kryeministrja Giorgia Meloni e ministrat e saj kanë marrë bekimin e kreut të...

Lajmet e fundit