Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

TAG

Giorgia Meloni

Giorgia Meloni: Kur të kem vdekur, dua të jem e sigurt se kam bërë gjithçka që kam mundur për vendin tim

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni mori pjesë pasditen e sotme në një aktivitet i partisë së saj, “Vëllezërit e Italisë”, që u organizua në Romë. Gjatë...

MELONI e Italisë përfshin Shqipërinë në DITARIN javor: E mendoni dot se sheshi ku u zhvillua samiti quhej “Sheshi Italia”!

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka qenë e surprizuar nga Samiti i Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Tiranë në datën 6 dhjetor dhe...

Në mesin e të viktimave, mikesha e kryeministres italiane, Meloni bën postimin prekës: Nuk ishte e drejtë të ikje kështu!

Tre gra, përfshirë një mike të kryeministres italiane Giorgia Meloni, humbën jetën ditën e djeshme, pasi një person i armatosur hapi zjarr në një...

“Do të vras ty dhe vajzën tënde”, kërcënohet me jetë kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni dhe e bija

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, është kërcënuar me jetë nga një 27-vjeça italian. Mediet e vendit fqinj raportojnë se ai ka kërcënuar me jetë kryeministren...

“Do të vras ty dhe vajzën tëndë”, kërcënohet me jetë Giorgia Meloni

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni dhe vajza e saj 6-vjeçare janë kërcënuar me vdekje. Bëhet me dije se një person ka kërcënuar në rrjetet sociale...

Takimi i parë me kryeministren e Italisë, Rama i bën dhuratën simbolike Giorgia Melonit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka takuar pak më parë kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni në Kryeministri, i cili ka thënë se ky është takimi parë...

“Kemi përgjegjësi të mëdha ndaj Ballkanit”, kryeministrja Meloni: Mund të mbështeteni te Italia

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka mbërritur pak më parë në Tiranë, në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, një ngjarje historike që zhvillohet për herë...

Mori vajzën gjashtë vjeçe në takimin e G20, Meloni u përgjigjet kritikëve: Detyra e kryeministres s’më privon të jem nënë e mirë

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni mori pjesë në takimin e G20 që u zhvillua dy ditë më parë në Bali, ku ishin të pranishëm...

Qeveria e Melonit merr bekimin dhe në Parlament, 235 deputetë italianë votojnë PRO

“Nuk do të kem frikë asnjëherë nga fjalët e sinqerta, të drejtpërdrejta, madje edhe nga kritikat shumë të forta, jam një person që e...

“Viva il lupo”, Meloni i shkruan Ramës: Lidhja Shqipëri-Itali historike, ruajmë dhe kultivojmë bashkëpunimin tonë strategjik

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni i është përgjigjur urimit të kryeministrit Edi Rama për detyrën e re. Meloni u betua ditën e djeshme, ndërsa formoi...

Lajmet e fundit