Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Gianni De Biasi

De Biasi: Unë te Italia? Dikush më pengoi të bëhesha trajner i “axurrëve”

Gianni De Biasi ka folur së fundmi për “Tutto Merkato Web”, duke rrëfyer se ka qenë shumë pranë stolit të Italisë, por dikush “i...

De Biasi rrëfen takimin me presidentin e Federatës Italiane dhe komenton humbjen me Izraelin: Askush nuk e priste

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka zbuluar që ka qenë shumë pranë drejtimit të Italisë. Në një intervistë për “Rai Sport”, tekniku...

Ish-trajneri i Shqipërisë, Hafizi “godet” De Biasin: Ai e humbi dinjitetin e ekipit Kombëtar

Ish-trajneri i Kombëtares, Astrit Hafizi nuk i ka kursyer sulmet ndaj De Biazit pas humbjes 3-0 kundër Izraelit. I ftuar në...

De Biasi zbulon formacionin, bën analizën e kundërshtarit dhe tregon objektivin madhor të Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka dalë në konferencë për shtyp teksa ka folur për ndeshjen e nesërme kundër Izraelit. Tekniku italian...

“A kualifikohen kuqezinjtë?” Rrëfehet De Biasi: Ja kur largohem nga Shqipëria

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për portalin e njohur sportiv italian “TuttoMercatoWeb”. Gjatë kësaj interviste ai ka...

Presidenti i Federatës Italiane i përgjigjet De Biasit: Do të bëj të pamundurën që ta kesh gabim

Presidenti i Italisë, Carlo Tavecchio i është kundërpërgjigjur De Biasit, pas deklaratës së tij për vendin e dytë në Grupin G për eliminatoret e...

“Shqipëria mbi të gjitha”, Ergys Kaçe mohon lajmin për largimin nga Kombëtarja

Ergys Kaçe ka reaguar pas lajmit të publikuar sot se ishte larguar nga Kombëtarja Shqiptare pas përplasjeve me trajnerin Gianni De Biasi. ...

Skandali, përplasja me De Biasin detyron lojtarin të refuzojë ftesat e Kombëtares, FSHF e mban të fshehtë

Ergys Kaçe do të braktisë Kombëtaren shqiptare. Jo për mosrespekt të fanellës apo për mungesë të ndjeshmërisë ndaj kombit, por për të mos e...

De Biasi për spanjollen “AS”: Shqipëria nuk është ashtu si e përshkruani ju, ekipin e ndërtova në internet

Në prag të ndeshjes Shqipëri – Spanjë, interesimi i mediave iberike për kuqezinjtë dhe shqiptarët është mjaft i madh. Paraqitja mjaft e mirë në...

Alternativat e De Biasit nuk bindën, ja çfarë ndodh me Spanjën

Përballë Lihtenshtejnit në fushë nuk zbriti Shqipëria më e mirë. Për të mos shpenzuar më shumë se duhej apo dhe për shkak dëmtimesh, De...

Lajmet e fundit