Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

gerdeci

Putin: Kemi bërë 14 miliard dollarë vetëm nga eksporti i armëve

Sipas agjencive mediatike ruse, të cilat citojnë presidentin Vladimir Putin, Rusia ka arritur të kalojë parashikimet duke përfituar 14.5 miliard dollarë nga eksporti i...

“Filmi për Gërdecin, pritet të sjellë shumë gjëra”, Ngjela flet për ndëshkim

Shumë gjëra pritet të sjellë filmi i Hollivudit për Gërdecin”, përmbyll Ngjela.

Publikohet traileri i “War Dogs”, filmi hollivudian kushtuar Diverolit të Gërdecit

Është publikuar traileri i filmit hollivudian “War Dogs”, i prodhuar nga kompania “Warner Bros”. I shkruajtur nga Todd Phillips i trilogjisë së famshme “The...

Gërdeci, 10 fakte që media nuk i thotë

Çdo 15 Mars media ofron detaje dhe fakte të përsëritura mbi dosjen ‘Gërdeci’. Fakte të stërthëna apo detaje të përzgjedhura nga dosja që tregojnë...

Sot 8 vite nga Gërdeci, reagon Tahiri: Një nga autorët është për vizitë jashtë Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur sot për ngjarjen e Gërdecit nga e cila kanë kaluar 8 vite. Tahiri tha...

“Vajza e Mediut studionte në SHBA duke paguar 40 mijë $ në vit, ndërsa Mediu merrte vetëm 20 mijë”

Informacionet më të shumta për Gërdecin, sipas gazetarit amerikan Guy Lawson, kanë të bëjnë me ish- ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Ja...

Kabllogrami i Ambasadës së SHBA / Ish-shefi i Shtabit të FA: Shkëlzen Berisha më bënte presion për Gërdecin

Gazeta "Dita" ka publikuar një kabllogram të Ambasadës Amerikane në Tiranë për Departamentin Amerikan të Shtetit, i cili zbulon dëshminë e ish-shefit të Shtabit...

Lajmet e fundit