Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

gerdeci

12 vjet nga GËRDECI/ Zamira Durda vajton ende djalin; prokurorët dhe policët që hetuan ngjarjen, u shkarkuan; vetëm POLITIKANËT përgjegjës janë në TV (KONSTATIMI...

Ishte fundjavë, e shtunë ajo e 15 marsit 2008, kur në orën 12.05 një shpërthim i fuqishëm tronditi aksin kombëtar Tiranë-Durrës, pikërisht në Gërdec,...

Rikthehet vëmendja te dosja “Gërdeci”, djali avokat i Zamira Durdës i drejtohet OFL-së për vëllain e vrarë në shpërthimin tragjik

Geraldo Durda, djali avokat i Zamira Durdës, që humbi vëllanë e vogël 8 vjeç në tragjedinë e Gërdecit, duke parë lajmet e fundit për...

Erion Veliaj alarmon qytetarët: Do përfundojmë si Gërdeci! Opozita le t’i marrë lekë rusit, por…

Kryebashkiakui i Tiranës Erion Veliaj ka vazhduar i pashqetësuar fushatën elektorale nga Baldushku, ndonëse presidenti Ilir Meta i anulloi zgjedhjet e 30 qershorit. ...

Kabllogrami për Gërdecin, Berisha: Ambasadori amerikan Withers ka gënjyer

Shkëlzen Berisha ka komentuar një kabllogram të ambasadorit Amerikan John Withers pas shpërthimiy në fabrikën e demontimit në Gërdec. Në këtë...

“More paratë e aferave të Gërdecit dhe i çove në Qipro”, ja si përgjigjet Shkëlzen Berisha

Shkëlzen Berisha nuk i është përgjigjur akuzave të shkrimtarit amerikan Guy Lawson, se ka qenë i përfshirë në aferat e Gërdecit dhe paratë e...

Shkëlzen Berisha: Erion Veliaj doli në gjyqin për “Gërdecin” në SHBA, e identifikoi shkrimtari amerikan si burim i afërt

Shkëlzen Berisha akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj si burim i afërm i shkrimtarit amerikan Guy Lawson, autor i librit “Armët dhe Çunat”, ku trajtohen aferat...

Humbi gjyqin në SHBA, Shkëlzen Berisha këmbëngul: S’kam lidhje me “Gërdecin”, Lawson i njëanshëm

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha këmbëngul se nuk ka qenë pjesë e aferave të demontimit dhe transportit të armatimeve në fabrikën...

“Gërdeci”, Shkëlzen Berisha: Babai s’më lejoi të padisja mediat. Rama ka 200 tabulate me Delijorgjin

Gjykata amerikane e Distriktit Jugor të Floridës ka rrëzuar padinë për shpifje të Shkëlzen Berishës, ndaj autorit amerikan Guy Laëson, autor i librit për...

Shkëlzen Berisha e quajti shpifje, Balla: T’i lërë llafet, vendimi i gjykatës amerikane për ‘Gërdecin’ frymëzim për drejtësinë shqiptare

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka folur për vendimin e Gjykatës së Floridës, e cila ka rrëzuar alibinë e Shkëlzen Berishës,...

Lajmet e fundit