Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

gerdeci

“Gërdeci”, Anila Hoxha: Është çështje orësh që Fatmir Mediu do shkojë në Gjykatë dhe do ballafaqohet me akuzat

Gazetarja Anila Hoxha pasditen e sotme ka folur për çështjen e “Gërdecit” dhe zhvilliemt e fundit lidhur me këtë ngjarje. Sipas Hoxhës është çështje orësh...

U thirr sot në SPAK për Gërdecin, zbulohet faksimile për Shkëlzen Berishën nga Ministria e Drejtësisë

Shkëlzen Bersiha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha sot u thirr në SPAK si person që mund të ketë dijeni për çështjen e Gërdecit. Së fundmi...

Shkëlzen Berisha FLET pas daljes nga SPAK: U mora në pyetje si një person që ka dijeni për “Gërdecin”

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, sapo ka dalë nga ambientet e Strukturës së Posaçme (SPAK), ku qëndroi për rreth një orë. Ai...

“Gërdeci funksiononte si farmaci”, ‘zbërthehet’ Mediu: Çfarë ndodhi para shpërthimit

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu tha në emision Now në Euronews Albania, se nuk ekziston asnjë shkresë e vetme komunikimi e tij, familjes apo...

Dosja Gërdeci / SPAK merr të pandehur ish-ministrin Fatmir Mediu 15 vite pas tragjedisë, i komunikon zyrtarisht akuzën për shpërdorim detyre

Prokuroria e Posaçme ka ngritur sot akuzën ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, gati 15 vite pas tragjedisë së Gërdecit. SPAK ka përfunduar hetimet gati...

Gjyqtarja e fundit e Gërdecit, Shefkie Mataj shkarkohet në vetting për mos justifikimin e pasurisë

Gjyqtarja e Tiranës Shefkie Mataj (Demiraj) është shkarkuar sot nga detyra, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ajo njihet dhe si gjyqtarja e fundit...

Privatizimi i ish-Kompleksit “Partizani”, Fatmir Mediu paraqitet në SPAK si deklarues

Ish ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, mëngjesin e kësaj të mërkure është paraqitur pranë ambienteve të Prokurorisë së Posaçme. Mësohet se Mediu është thirrur në...

Gjykata Kushtetuese “rrëzon” Fatmir Mediun, nuk pranon kërkesën e ish-ministrit për dosjen e Gërdecit: Ka të gjitha mundësitë të mbrohet!

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar sot kërkesën e depozituar nga ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, i cili kërkonte shfuqizimin e vendimit të Gjykatës së Lartë,...

Taulant Balla pyet Çelën dhe Krajën: Pse nuk e hetoni 21 Janarin? Ku janë hetimet për Gërdecin, për “non gratën” çfarë mendoni?

Bashkëkryetari i Këshillit Kombëtar të Integrimit, Taulant Balla, u ka drejtuar tre pyetje drejtuesve të akuzës shqiptare. Në takimin në Kuvend janë të pranishëm...

“Gënjeshtra që duhen çmontuar”, Bardhi i përgjigjet Berishës: Hajdari e Murrizi bashkuan votat me Edi Ramën! Elbasani nuk është si Gërdeci (E PLOTË)

Deputeti i PD Gazment Bardhi i përgjigjet ish-kryeministri Sali Berisha, i cili sot tha se Rudina Hajdari dhe Myslim Murrizi u pranuan në parti...

Lajmet e fundit