Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

gerdec

Gjyqi për Gërdecin, shtyhet seanca në GJKKO për Fatmir Mediun

Sot në Gjykatën e Posaçame u mbajt gjyqi për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatimir Mediu, për çështjen e Gërdecit. Për këtë çështje ai akuzohet për dy...

Gjyqi për Gërdecin, sot seanca paraprake për Fatmir Mediun në Gjykatën e Posaçme

Në GJKKO ditën e sotme do të mbahet seanca e posaçme për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu lidhur me çështjen e Gërdecit. Seanca paraprake do...

Shpërthimi në Gërdec i mori familjarët, 15 vite pas tragjedisë flet vëllai i Shefkli Canit: Të burgoset kush të dojë, ne na humbën njerëzit...

Vëllai i një prej viktimave të Gërdecit, Shefkli Cani, Ramazan Cani është shprehur se dhuimbja e tyre vijon të thellohet pasi kjo ngjarje është...

“Djalin ma ka vrarë shteti”, Zamira Durda kërkon drejtësi: Prokurorët e SPAK më kanë kontaktuar, po pres vendimet e tyre

Zamira Durda, një nënë që humbi djalin 7 vjeç në tragjedinë e Gërdecit, thotë se djalin e saj e vrau shteti. Ajo është shprehur...

Fatmir Mediu merret i pandehur nga SPAK për “Gërdecin”, Zamira Durda: Akuza ndaj tij, tallëse. Do e çoj në Strasburg!

Zamira Durda, nëna e një prej viktimave të shpërthimit në “Gërdec”, ka reaguar pas vendimit të SPAK, i cili ka marrë të pandehur ish-ministrin...

“Po luani me jetët tona”, banorët e Porto Romanos thirrje qeverisë për depozitat e gazit: Në rast shpërthimi, shuhet e gjithë zona! Do përsëritet...

Banorët e Porto Romanos ditën e sotme kanë dalë sërish në protestë ku i bëjnë thirrje qeverisë që të largojnë depozitat e gazit nga...

Në Disneyland ditën e Kuvendit të PD, reagon Gjekmarkaj: Berisha po argëtonte veten ndërsa unë vajzën, në Paris shkova me lekët e mia, jo...

Deputeti Agron Gjekmarkaj ka reaguar në lidhje me lajmin, ku u tha se bojkotoi Kuvendin Kombëtar të PD për të shkuar në Disneyland. Gjekmarkaj shkruan...

Arrestimi i Gëllçit, reagon vëllai i 7-vjeçarit që humbi jetën në Gërdec: SPAK të përdorë të njëjtën metodë edhe për Fatmir Mediun , që...

Vëllai i Edisonit, 7 vjeçarit që humbi jetën në shpërthimin e Gërdecit ka reaguar pas vendimit për lënien në burg të drejtorit të...

13 vite pas TRAGJEDISË së Gërdecit/ Humbi djalin 7-vjeçar, babanë dhe kunatën, Zamira Durda: Dëshmitarit iu dha azil në SHBA

Pas 13 vitesh nga tragjedia e Gërdecit, familjarët e 26 viktimave kanë kryer homazhe për të afërmit e tyre. Homazhet u...

Spiropali shkon në Gërdec: Ata janë kthyer në vendin e krimit për biznes, ne jemi këtu për të ndërtuar dhe shëruar plagët e një...

Ministrja Elisa Spiropali, njëherazi drejtuesja e qarkut të Tiranës për zgjedhjet e 2021-shit, ka shkuar sot në Gërdec, aty ku në 15 mars të...

Lajmet e fundit