Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

George Floyd

Ish-polici që vrau Xhorxh Floid dënohet me 22 vite burg

Polici që vrau gjatë arrestimit djalin me ngjyrë Xhorxh Floid sapo është dënuar me 22 vite e 5 muaj burg. Vendimin e dha gjykatësi...

Adoleshentja që filmoi arrestimin e George Floyd vlerësohet me çmimin Pulitzer

Adoleshentja që regjistroi me telefon skenën e arrestimit të George Floyd në SHBA, është vlerësuar sot me çmimin Pulitzer. Videoja, në të cilën Darnella Frazier...

U shpall fajtor për vrasjen e George Floyd, avokatët e ish-policit Chauvin kërkojnë një gjyq të ri

Avokati mbrojtës i ish-oficerit të policisë së Mineapolisit, i shpallur fajtor për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd ka kërkuar një gjyq të ri, duke...

Pamje të rënda dhe dëshmi dramatike në javën e parë të gjyqit historik për vrasjen që “ngriti në këmbë” botën

Java e parë e gjyqit të ish-policit të bardhë Derek Chauvin, i cili akuzohet për vrasje në lidhje me incidentin ku mbeti i vdekur...

Vrasja e George Floyd në SHBA, familja do të dëmshpërblehet me miliona dollarë (SHUMA MARRAMENDËSE)

Familja e George Floyd, afro-amerikanit që vdiq pas dhunës së policisë në SHBA do të dëmshpërblehet me 27 milionë dollarë. Mediet...

Publikohen për herë të parë pamjet nga kamerat e trupit të policëve, si u tërhoq zvarrë dhe u mbyt George Floyd (VIDEO)

Janë publikuar për herë të parë në mediat britanike pamjet nga kamerat e trupit të policëve, ku tregohet e gjitha dinamika e ngjarjes së...

Efektivi i dytë i akuzuar për vrasjen e afro-amerikanit, lihet i lirë me kusht (SHUMA QË PAGOI)

Një nga ish oficerët e policisë, i cili u akuzuar për vrasjen e afro-amerikanit, George Floyd është lënë i lirë. J....

Rritet vlera e garancisë pasurore për lirimin me kusht të policit që vrau afro-amerikanin George Floyd

Ish-polici Derek Chauvin, i arrestuar për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd ka dalë në gjyq për herë të parë, ku është njohur me akuzat...

U vra nga një oficer policie, i jepet lamtumira e fundit George Floyd (FOTO)

Familja, miqtë të afërm janë mbledhur sot për t’i dhënë lamtumirën e fundit George Floyd, i cili u vra dy javë më parë nga...

Protesta në gjithë botën për afro-amerikanin, Kanye West bën gjestin e veçantë për vajzën e George Floyd

Këngëtari i njohur Kanye West ka bërë gjestin e veçantë për vajzën e George Floyd, Gianna Floyd. Sipas ‘cnn’ Kanye do...

Lajmet e fundit