Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

gentiana sula

Federata Panshqiptare Vatra nderon me “Mirënjohje e Artë” Gentiana Sulën për zbardhjen e ngjarjeve të ish-kampit të Tepelenës

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra ka nderuar me vlerësimin “Mirënjohje e Artë” Gentiana Mara Sulën për detyrën e zbardhjes së ngjarjeve famëkeqe të ish...

Kryetarja e AIDSSH thirrje ‘Financave’: Të rritet buxheti për ish-të përndjekurit politikë, të përshpejtohet për ata që janë internuar në kampe me tela me...

Drejtori i Pagesave dhe Dëmshpërblimeve në Ministrinë e Financave, z. Artemon Cukalla, u prit sot në AIDSSH (Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit...

Debati për dosjen e Martin Camaj, Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve sqaron: U trajtua me prioritet, Auron Tare dhe të tjerët u shërbyen shumë...

Pas ‘furtunës’ që ngriti studiuesi Auron Tare, me publikimin e disa dokumenteve të Sigurimit të Shtetit dhe CIA-s amerikane, ku thuhej se shkrimtarët Ernest...

‘Furtuna’ e Auron Tares për Camajn e Koliqin, Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve: Firmosa urdhrin për hetim administrativ

Gentiana Sula, kryetare e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, firmos urdhrin për nisjen e hetimit lidhur me verifikimin e praktikës...

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve, nis procesi për gjetjen e 6 mijë shqiptarëve

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve mesohet se Autoriteti i Hapjes se Dosjeve i drejtuar nga Gentiana Sula, ka nisur punë për gjetjen e...

‘Kjo është plehrë’, Spartak Braho ofendon Gentiana Sulën në mesazhet e deputetëve të Komisionit të Ligjeve në Whatsapp

Kryetarja e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit (AIDSSH), Gentiana Sula, është ofenduar nga deputeti Spartak Braho në grupin e komunikimit...

Debat në Komisionin e Ligjeve për buxhetin e dosjeve, Sula: Dua më shumë fonde, kemi informacione të klasifikuara

Komisioni i Ligjeve është shoqëruar me debate mes anëtarëve. Në këtë mbledhje është diskutuar projektbuxheti për Autoritetin e hapjes së dosjeve....

Gentiana Sula largohet nga posti i zv.ministres, çfarë do drejtojë tani

Gentiana Sula nuk do të mbajë më postin e zëvendësministres së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Vendimi u miratua nga Këshilli i...

Lajmet e fundit