Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Gent Sejko

Gent Sejko raporton në Kuvend: Rritja e borxhit e domosdoshme, pandemia na goditi fort

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka raportuar ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, duke e vënë theksin te pandemia dhe pasojat...

Situata gjatë pandemisë, Guvernatori Gent Sejko: Janë humbur 17 mijë vende pune, ekonomia varet nga kohëzgjatja e kësaj situate

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për media ka folur për situatën ekonomike në Shqipëri gjatë pandemisë. ...

Pandemia/ Gent Sejko jep alarmin: Aktiviteti ekonomik pritet të shënojë rënie

Për shkak të përhapjes së pandemisë nga Covid-19 gjatë vitit 2020, aktiviteti ekonomik pritet të  shënojë rënie në Shqipëri. Kjo rënie...

Do të shpërndahen para me helikopter për shqiptarët? Flet guvernatori Sejko: Ekziston ky skenar, nëse qeveria i ka konsumuar…

Situata e krijuar nga koronavirusi ka futur në krizë ekonomike të gjithë shtetet në botë, mes tyre edhe Shqipërinë, ndërsa për këtë çështje ka...

‘Rreth 20 mijë biznese kanë shtyrë kredinë me mbi 2 mld euro’, Sejko për krizën: Bankat pranuan moratoriumin për shtyrjen e kredisë

Guvernatori i Banksë së Shqipërisë Gent Sejko ka bërë me dije se për shkak krizës së krijuar prej pandemisë rreth 20 mijë biznese kanë...

Sa është prekur ekonomia jonë nga pandemia? Guvernatori Sejko: Efektet do jenë të forta, parashikimet janë për recension (Çfarë duhet bërë)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kriza e Covid-19 ka dëmtuar rëndë ekonominë. ...

‘Piku i uljes në ekonomi 3 mujorin e 2’, Sejko për krizën e Covid: Pandemia ka ulur prodhimin dhe ka rritur papunësinë (VENDIMET E...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kriza e Covid 19 ka dëmtuar rëndë ekonominë. ...

Guvernatori Sejko bisedë telefonike me Yuri Kim: Të gatshëm të përdorim çdo instrument për tejkalimin e krizës

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim, kanë zhvilluar një bisedë telefonike lidhur me masat e marra në sistemin...

Ambasadori italian në zyrën e Guvernatorit Sejko, asnjë fjalë për takimin, ‘mahnitet’ nga godina

Ambasadori italian në Tiranë, Fabrizio Bucci, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko. ...

Tërmeti i 26 nëntorit, guvernatori Sejko: Stabiliteti financiar është i qëndrueshëm

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka deklaruar se pas tërmetit të 26 nëntorit, do të ndiqet një politikë monetare stimuluese. ...

Lajmet e fundit