Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Gent Sejko

Banka e Shqipërisë: Në prill dhe maj u rrit INFLACIONI, u rritën çmimet e ushqimeve dhe naftës

Banka e Shqipërisë thotë se gjatë muajit prill dhe maj të këtij viti inflacioni pësoi rritje. Kreu i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko tha se...

Prerjet e reja të kartmonedhave në Shqipëri dhe valutat e preferuara të trafikantëve, flet Gent Sejko: Trafiqet ndërkombëtare kryhen kryesisht…

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka folur ditën e sotme për prerjet e reja të kartmonedhave që priten të hidhen në qarkullim...

Gent Sejko shpjegon pse u fut tani 100 mijë lekëshi në qarkullim: Na lehtëson portofolin, lidhet edhe me rritjen e pagave në Shqipëri

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka folur ditën e sotme për hedhjen në treg të kartëmonedhës së re me vlerë 100 mijë...

Banka e Shqipërisë nuk ndryshon normën bazë të interesit, Sejko: Gjatë 2021 deri në 2022 stabilizohet ekonomia

Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur të lerë të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin. 0.5 për qind. Gjatë një deklarate për...

Banka e Shqipërisë nuk ndryshon normën e interesit, Guvernatori Sejko tregon sa vite duhen për normalizimin e ekonomisë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko gjatë një deklarate për shtyp tha se aktiviteti ekonomik është drejt përmirësimit dhe se pritet të normalizohet...

Sejko bën bilancin për vitin e shkuar: Pandemia ndikoi negativisht, por e përballuam mirë. Norma bazë e interesit do të mbetet 0.5%

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,Gent Sejko pas një mbledhje të zhvilluar me Këshillin Mbikqyrës bëri bilancin e vitit të shkuar. Sejko...

Mbetet e pandryshuar norma bazë e interesit, Gent Sejko: Pavarësisht pandemisë, sektori bankar me efekt pozitiv

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka deklaruar se Këshilli Mbikëqyrës ka vendosur të lërë të pandryshuar normën bazë të interesit. ...

Guvernatori Sejko bën bilancin: Ekonomia shqiptare ka pësuar tkrurrje 7.4% nga kriza e pandemisë (Ja kur do të ketë rritje të ekonomisë)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka bërë bilancin e tre mujorëve të tretë të ekonomisë shqiptare, e cila e ka parë veten...

Guvernatori Sejko jep ALARMIN: Krizë e madhe! Pandemia goditi ekonominë shqiptare, ra me 2.5%! Bizneset u mbyllën, ka tkurrje të të ardhurave familjare

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës ku është disktutuar ecuria e ekonomisë sonë gjatë këtyre muajve të pandemisë...

Gent Sejko raporton në Kuvend: Rritja e borxhit e domosdoshme, pandemia na goditi fort

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka raportuar ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, duke e vënë theksin te pandemia dhe pasojat...

Lajmet e fundit