Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

gent cakaj

U tha se do të kandidojë për kryetar të PDK-së, Gent Cakaj sqaron: Nuk synoj më politikën, deri në një vendim tjetër…

Ish-ministri i Jashtëm i caktuar në detyrë, Gent Cakaj, ka reaguar pasi emri i tij u përfol për si kandidat për kryetar të PDK’së...

Shkarkimi i Ilir Metës, flet ministrja Gjonaj: Respektojmë vendimin e “Kushtetueses”, rasti “Cakaj” tregoi qartësisht rolin e Presidentit

Minisrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka folur ditën e sotme për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga Kuvendi i Shqipërisë.Ajo tha në emisionin “Kjo...

Sherri Rama – Meta në janar 2019 për Gent Cakaj, Gjykata Kushtetuese shpall vendimin: Të tre institucionet duhet të bëjnë hetime të thelluara për...

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin lidhur me përplasjen mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i...

Përplasja Rama-Meta për Gent Cakajn, reagon Vasili: Matufllëku i tij mori nga Gjykata shuplakën që meriton

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar duke i dalë në mbrojtje presidentit Meta lidhur me çështjen e dërguar në Gjykatën Kushtetuese, për mos...

Kërkoi ndihmë për babanë e prekur me Covid, Gent Cakaj jep lajmin e mirë: Është siguruar plazma e gjakut, Zoti ju ruajt

Ish-ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka njoftuar se është siguruar plazma e nevojshme e gjakut për...

Pasi u shkarkua nga Rama, Cakaj ‘merr malet’: Ngjitet në majë të Jezercës me ish-mjekun e UÇK-së (FOTO)

Ish-ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka udhëtuar në majë të Jezercës me Doktorin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Përmes një postimi...

FOTO/ Vandalizohet billbordi i Gent Cakajt në Preshevë, qytetarët i grisin fytyrën

Këshilli i komunës së Bujanocit propozoi që ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj të shpallej “Qytetar Nderi” i Bujanocit. ...

Kuvendi komunal i Bujanocit e shpalli Gent Cakajn ‘Qytetar Nderi’, ministrja serbe refuzon propozimin

Pasi Këshilli i komunës së Bujanocit propozoi që ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj të shpallej “Qytetar Nderi” i Bujanocit, ka...

Nuk përmbahet Gent Cakaj, ngre zërin në emision: Serbia po na del viktimë më shumë se Kosova

Ftesa për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës të katër zyrtarëve kosovarë ka revoltuar Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj.  ...

Liderët e UÇK-së në Hagë, Shqipëria përpjekje të dëshpëruar, i kërkon Serbisë ta njohë sa më parë Kosovën: S’mund të ketë bashkëpunim pa njohje...

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bën me dije se në mbledhjen virtuale të ministrave të Jashtëm në kuadër...

Lajmet e fundit