Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

genova

TRAGJEDIA në Genova/ Shkon në 41 numri i të vdekurve, nxirret nga rrënojat një familje

Rritet bilanci i viktimave në tragjedinë e Genovas. Mediat italiane raportojnë se sot ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë nga rrënojat makinën ku ndodhej një...

‘Kemi 12 orë jashtë me pizhama dhe fëmijë’ protesta në Genova, banorët duan të futen në shtëpi (VIDEO)

Disa banorë në Genova po  protestojnë për t'u kthyer në shtëpitë e tyre në Via Walter Fillak, pranë urës Morandi që u shemb më...

Dy ditë zie kombëtare dhe gjendje e jashtëzakonshme 12 mujore në Genova, gjobë 150 mln EURO kompanisë

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte shpalli 2 ditë zie kombëtare dhe gjendjen e jashtëzakonshme për një periudhë prej 12 muajsh në Genova. ...

Tragjedia në Genova/ Kishte vetëm 3 ditë që iku nga Shijaku, daja i Marjus Djerrit rrëfen momentet: I puthi dorën gjyshit kur u largua...

Në familjen Marku, (gjyshi nga e ëma) janë hapur dyert e mortit, ku të afërmit e Marjusit presin ngushëllime për vdekjen e 22-vjeçarit në...

Pezullohen kërkimet për të mbijetuar në Itali, ja arsyeja e frikshme

Pezullohen kërkimet për të mbijetuar nën rrënojat e urës. Shkak është bërë pasi pritet që një pjesë tjetër e urës të...

Tragjedia në Genova, politikanët shqiptarë shprehin ngushëllime: Lutje për viktimat dhe familjet e tyre

Të shumta kanë qenë reagimet dhe mesazhet ngushëlluese nga politikanët shqiptarë për tragjedinë e ndodhur në Genova të Italisë ku si pasojë e shembjes...

Po shkonin në punë, 2 shqiptarë në mesin e viktimave në Xhenova, njëri rezulton i ZHDUKUR (EMRI)

Një 22 vjeçar shqiptar u raportua fillimisht në mesin e viktimave të tragjedisë së Xhenovas. Ndërsa u tha se 22 vjeçari shqiptar ishte duke...

Tragjedia në Genova të Italisë, aktori: Imagjino të kishte ndodhur te ne, do ndizeshin motorët e rilindjes

Mbi 22 të vdekur, 16 të plagosur dhe 10 të zhdukur. Ky është bilanci i deritanishëm si pasojë e shembjes së...

Lajmet e fundit