Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

genocidi serb

Basha për genocidin serb: Shqipëria duhet të dëshmojë se s’mund të ketë interes më të lartë se ai i Kosovës

Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e sotme plenare foli për gjenocidin serb në Kosovë, duke kërkuar miratimin e rezolutës. Në fjalën e tij,...

Balla paraqit në Kuvend draft-rezolutën për dënimin e genocidit serb: Pritet të miratohet në seancën e 7 korrikut

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ka paraqitur në Kuvend një draft rezolutë “për kujtimin dhe nderimin e viktimave të genocidit në...

Genocidi serb në Kosovë, deputetët e PD dorëzojnë kërkesën në Kuvend: Të miratohet rezoluta

Një pjesë e deputetëve të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kanë dorëzuar një kërkesë për mocion me debat, lidhur me njohjen e genocidit serb...

Pse vendosët tani për genocidin serb në Serbrenicë? Berisha: Presidenti Vuçiç po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për një ngjarje të...

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të...

Lajmet e fundit