Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

genc tafili

SPAK mbyll hetimet për ish-gjyqtaren Enkeleida Hoxha, 9 të hetuarve të Krujës iu komunikohen sot akuzat nga Prokuroria Speciale

Prokuroria Speciale ka mbyllur hetimet për ish-gjyqtaren Enkeleida Hoxha dhe 8 të hetuarit e tjerë për llogari të kësaj dosje, dhe pritet që sot...

Liroi të dënuarit përjetë, Apeli i GJKKO lë në burg ish-gjyqtaren e Krujës Enkelejda Hoxha

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për ish-gjyqtaren e Krujës, Enkelejda...

E liroi gjyqtarja Enkelejda Hoxha, Gjykata e Apelit kërkon të kthehet në burg Genc Tafilin, të “fortin” e Shkodrës

Gjykata e Apelit Tiranë ka kërkuar që të rikthehet në burg Genc Tafili, i cilësuar si i ‘forti” i Shkodrës. Tafili u lirua në 2017...

Kush është gjyqtarja që liroi Genc Tafilin, në 2014-ën u kërkua largimi i saj nga detyra

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur verifikimet për vendimin e Gjykatës së Krujës për lirimin e të burgosurit me 25 vite burg Genc...

Lirimi i Genc Tafilit pas 17 vjet burg, reagon me urgjencë presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lirimit nga burgu të Genc Tafilit, i dënuar me 25 vite heqje lirie për vrasjen e komisarit Arben...

Del nga burgi “i forti” i Shkodrës pas 17 vitesh dënim për vrasje (EMRI)

Është liruar nga burgu me vendim gjykate Genc Tafili, i cilësuar si “i forti” i Shkodrës, njëherësh edhe vëllai i Admir Tafilit, kreu i...

Lajmet e fundit