Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

gazi

Bordi fikson ÇMIMET e reja, ja sa do të shiten nga nesër në mesditë nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës i ngritur nga qeveria për kontrollin e çmimeve të karburanteve në vend, ka njoftuar mbrëmjen e sotme çmimet e reja të...

Bordi ndryshon çmimin e karburanteve, sa do të shiten nga sot nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ka vendosur sot çmimet e reja të karburanteve. Sipas vendimit të ri duke filluar nga ora 18:00 ditën e sotme, nafta...

Vizita e Presidentit të Azerbajxhanit, Balluku zbardh detaje: Diskutuam për gazifikimin e Korçës, veç projektit për Vlorën

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka zbardhur detaje nga diskutimet që janë zhvilluar në Tiranë me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Alieyev. Ajo thotë se në qendër...

Rrjedhje gazi në cisternat e Porto Romanos, evakuohen banorët

Cisternat në Porto Romano kanë pësuar rrjedhje gazi. Sipas informacioneve praprake mësohet se në fabrikën e gazit në Porto Romane ka rrjedhje gazi. Ndërkohë, menjëherë...

Dështon Samiti i Luksemburgut, ministrat e BE-së përplasje për çmimin e gazit

Samiti i Energjetikës që bëri bashkë ministrat e BE-së këtë të martë, nuk rezultoi efektiv përsa i përket vendosjes së një çmimi tavan për...

Rusia reduktoi furnizimet, ministrat e Energjisë diskutojnë për çmimin tavan të gazit në Luksemburg

Ministrat e Energjisë të Bashkimit Evropian janë takuar sot në Luksemburg për të biseduar për vendosjen e mundshme të çmimit tavan për gazin. Ata po...

Rezervat e gazit në BE, në masën 90%

Bashkimi Europian ka rezerva gazi në masën 90 për qind, bën me dije Komisioni Europian, duke arritur kështu objektivin e vendosur nga vendet anëtare. Depozitat...

Gazsjellësi i ri fillon të pompojë gaz në Evropë, shmanget varësia nga Gazpromi rus

Gazi ka filluar të rrjedhë nëpër një tubacion të ri nga Norvegjia në Poloni që do t'i japë Evropës Qendrore dhe Lindore një alternativë...

Bordi vendos çmimet e reja për karburantet: Nafta ulet me 6 lekë, benzina bie në 198 lekë, gazi nuk ndryshon

Nafta do të shitet gjatë lekë më pak nga pasditja e sotme, duke u shitur me 223 lekë/litri. Bordi ka vendosur çmimet e reja...

Bordi vendos ÇMIMET e reja: Nafta do të shitet me 219 lekë, gazi i pandryshuar, bie dhe benzina

Një litër naftë nga pasditja e sotme do të shitet me 219 lekë, duke shënuar një ulje prej 4 lekësh. Ndërkohë, benzina do të...


Lajmet e fundit