Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

gazi lotsjelles

Media kosovare zbardh dokumentin: Sandër Lleshaj e mori gazin lotsjellës për të shtypur protestat e opozitës nga Policia e Kosovës

Gazeta Insajderi ka zbuluar se drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, ka ndihmuar në shtypjen e protestave të opozitës në Shqipëri. ...

Protestuesit e Hong-Kongut shpikin metodën, fikin gazin lotsjellës për 10 sekonda (Video)

Prej disa javësh mijëra qytetarë në Hong Kong vijojnë të mbushin rrugët në protestat masive anti-qeveritare. Ata janë përballur me dhunën...

Rikthehet dhuna nga protestuesit, policia përdor gazin lotsjellës  

Protestuesit kanë tensionuar situatën përpara Parlamentit, duke gjuajtur shashka, fishekzjarre e flakadanë në drejtim të policisë. Ndërkohë Policia i ka bërë...

Faksimilet/ Hidhen poshtë akuzat e opozitës, gazi i protestës i certifikuar nga BE, i njëjti përdorej edhe nga Berisha

Për të shmangur dhunën dhe për të larguar turmën e revoltuar të militantëve të PD dhe LSI në protetat e opozitës, policia ka përdorur...

Protesta në Drejtorinë e Policisë, efektivët hedhin gaz lotsjellës për të zmbrapsur protestuesit

Policia ka përdorur sërish gaz lotsjellës për të zmbrapsur protestuesit nga Drejtoria e Policisë së Tiranës. Po ashtu edhe drejtuesit e...

Situatë tensionuese përpara parlamentit, disa personave i bie të fikët nga gazi lotsjellës 

Në këto momente është tensionuar situata pranë Parlamentit. Raportohet për disa të plagosur, madje edhe disa qytetarë të cilëve i ka rënë të fikët...

Protestuesit hedhin sërish koktej molotov, vështirësi në frymëmarrje për Bashën dhe Berishën nga gazi lotsjellës

Protestuesit sapo kanë hedhur sërish koktej molotov në drejtim të lulishtes pas Kryeministrisë. Shumica e atyre që gjuajnë janë djem të...

Gazi lotsjellës në protestë, Shehaj: Është kthyer në të vetmen gjuhë të kësaj qeverie

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj është shhprehur se përdorimi i gazit lotsjellës nga policia, është e vetmja gjuhë e kësaj qeverie. ...

Ja masat që ka marrë opozita për gazin lotsjellës

Opozita po përgatitet për tubimin e orës 18:00 përpara Kryeministrisë. Paraprakisht protestuesit po grumbullohen pranë selisë së PD-së, ku ndër të...

Lajmet e fundit