Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

gazetaret

Microsoft zbardh sulmin: Hakerat të lidhur me Iranin, ndërhyrjet filluan që në tetor 2021! Dy gazetarë nga Shqipëria ishin në Teheran (FOTO)

Ekipi i Zbulimit dhe Reagimit të Microsoft (DART) u angazhua nga qeveria shqiptare për të drejtuar një hetim mbi sulmet ndaj sistemeve qeveritare. Menjëherë...

Gledis Nano pezullon nënkomisaren e Elbasanit, Policia: Ndoqëm me keqardhje reagim e saj aspak etik, ajo nuk na përfaqëson ne!

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka urdhëruar pezullimin nga detyra të nënkomisares së Elbasanit Anisa Kostani, e cila dje bëri një reagim...

Albana Vokshi bëri thirrje për protestën e gazetarëve, Sali Berisha me axhendë tjetër: Në të njëjtën orë, jemi me të rinjtë e Forumit Rinor

Deputetja demokrate Albana Vokshi, ka dalë sot në një deklaratë për mediat nga selia blu dhe ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në protestën...

Bota krah gazetarëve shqiptarë: Kanë mbështetjen tonë të palëkundur! Kërcënimet ndaj tyre janë të papranueshme

Ditën e sotme gazetarët shqiptarë dhe diplomatët e huaj janë pritur në një takim nga ambasadori i Britanisë, Alaistair King-Smith, në rezidencën britanike. Ambasada e...

Urdhri për gazetarët, SPAK: Ia dërguam vetëm njërit se nxori sekretin hetimor! Po kërkojmë personin që dha dëshminë e Dumanit

Prokuroria Speciale ka reaguar për një dokument që u shpërnda sot në media, se SPAK kishte lëshuar një urdhër të posaçëm për gazetarët, se...

Të akuzuar për propagandë, Turqia burgos 16 gazetarë kurdë

16 gazetarë kurdë  janë lënë në burg së fundmi në Turqi. Sipas mediave vendase mësohet punonjësit e medias u arrestuan javën e kaluar nën...

DW nderon me Çmimin e Lirisë së Fjalës gazetarët nga Mariupol

Gazetarët Evgeniy Maloletka dhe Mstyslav Chernov raportuan nga Mariupoli i rrethuar nga trupat ruse. Ata dokumentuan fillimin e luftës, luftimet dhe pasojat e granatimeve...

Dita e Lirisë së Shtypit, Rama: Në Shqipëri s’ka as media të intimiduar, as gazetarë të penguar! Ka gjithnjë e më shumë viktima të...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, pasi Reporterët pa Kufij (RFS) publikuan raportin që e nxirrte Shqipërinë në...

Meta në Ditën e Lirisë së Shtypit: Shumica e gazetarëve janë pa kontrata pune dhe të keqpaguar, vijojnë të përballen me presione politike

Presidenti Ilri Meta ka reaguar për Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit. Ai thotë se respekton dhe vlerëson punën dhe përpjekjet e çdo gazetari...

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, ambasadorja Yuri Kim takim me gazetarët: Mbështetje e palëkundur për ju! Roli i medias parësor në luftën ndaj...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me gazetarët Edmond Haxhiraj dhe Isa Myzyraj, në kuadër të Ditës Botërore të Lirisë së...

Lajmet e fundit