Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

gazetare

Qytetarët dalin në protestë në Afganistan, me dhunë e të shtëna armësh, talebanët shpërndajnë turmat, dy gazetarë dhunohen me kamxhik

Protestuesit kanë dalë sërish në rrugët e Afganistanit, duke kundërshtuar dhe një herë hapur talebanët. Dhjetëra demonstrues janë mbeldhur ditën e sotme pranë ambasadës së...

Ndahet nga jeta shkrimtarja Vera Isaku, e para gazetare femër e gazetës Rilindja Demokratike

Shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Vera Isaku, është ndarë nga jeta sot në moshën 66-vjeçare. Familjarët njoftojnë se Isaku u nda nga jeta pasi...

I tha “Mos më çaj trapin”, gazetarja padit përfaqësuesin e TERRA OIL SWISS, kërkon 10 milionë lekë dëmshpërblim

Një ngjarje e pazakontë ndodhi pak javë më parë në Visokë të Mallakastrës, ku përfaqësuesi i Shoqërisë TERRA OIL SWISS iu drejtua gazetares Fatmira...

“Do të më marrë malli për emisionin e saj”, ambasadorja Kim i jep “lamtumirën” gazetares: Intervistën e parë e thash tek Ilva Tare për...

Gazetarja e njohur Ilva Tare, ka njoftuar dje se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në televizion, për t’iu përkushtuar...

Gazetarja rrëfen intervistën e parë që i mori Ruçit: M’u kujtua xhaxhi Guro që më tha: Gramozi ështe shume i dhembshur

Gazetarja e njohur, Darina Tanushi ka rrëfyer intervistën e parë që i ka marrë Gramoz Ruçit, asokohe sekretar i Përgjithshëm i PS. Tanushi tregon se...

“Eja kuvendojmë”, përjashtimi nga aktivitetet e Kuvendit, gazetarët nesër në protesë

Kuvendi ka vendosur që gazetarët të mos  hyjnë më në aktivitetet parlamentare duke filluar që nga muaji shtator. Gazetarët do të mbidhen në një protestë...

Vendimi për të lënë jashtë Kuvendit gazetarët, Meta: E papranusheme, i bëj thirrje regjimit të ngjashëm me Lukashenkon të…

Kuvendi ka vendosur që gazetarët të mos  hyjnë më në aktivitetet parlamentare duke filluar që nga muaji shtator, në lidhje me këtë lajm ka...

Kuvendi merr përsipër edhe regjinë e institucionit, gazetarët dhe kamerat e televizioneve nuk do të lejohen në mbledhjet e Komisioneve Parlamentare

Duke filluar nga shtatori, gazetarët dhe kamerat e televizioneve shqiptare nuk do të lejohen të marrin pjesë në mbledhjet e Komisioneve Parlamentare.Byroja e Kuvendit...

Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë, gazetarja dhe përkthyesja e Radio Tirana International

Një prej emrave të njohur të Radio Tirana International, Dashuri Murati, ndërroi jetën ditën e djeshme në moshën 68 vjeçare pas një sëmundjeje të...

LAJM I TRISHTË/ Covid-19 i merr jetën gazetares së njohur nga Shkodra në moshën 54-vjeçare (Postimi i saj i fundit)

Gazetarja e njohur nga Shkodra, Anila Dushi ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Gazetarja prej disa ditësh ishte e infektuar me koronavirus. Ajo nuk...

Lajmet e fundit