Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

gazetare

VIDEO/ Sulm me predha në Donetsk, deputetët dhe gazetarët futen në bunker për t’u shpëtuar bombardimeve

Disa deputetë dhe gazetarë ukrainas janë detyruar të futen në një bunker, gjatë një vizite në zonën e konfliktit në Donetsk, pasi u përballën...

Pas 59 kërkesave, gazetarja shtatzënë në Afganistan lejohet të kthehet në Zelandën e Re

Gazetarja nga Zelanda e Re, Charlotte Bellis, do të kthehet në vendin e saj. Bellis e cila është shtazënë, ishte bllokuar në Afganistan që...

FOTOLAJM/ Duke lotuar, të “zhytur” në baltë dhe të mbytur nga gazi, gazetarët e terrenit në raportimin “live” nga selia blu

Dita e djeshme ka qenë e vështirë jo vetëm për demokratët që “luftuan” kundër demokratëve, por edhe për gazetarët. Gazetarët e terrenit që raportonin drejtpërdrejt...

Basha i ftoi në selinë e PD, policia s’lejon gazetarët, Bardhi: Lërini të hyjnë brenda, të regjistrojnë krimin e Berishës

Kreu i PD, Lulzim Basha pak më parë i ftoi gazetarët që të shkonin në selinë e PD, për një bashkëbisedim. Por kur gazetarët kanë...

VIDEO/ Ishte në lidhje direkte, gazetaren e ngacmojnë në transmetim dhe i prekin…

Empoli fitoi dje 2-1 me Fiorentinën në Serie A. Sfida që u zhvillua në stadiumin Castellani pa një gjest të shëmtuar nga tifozët. Pas...

E frikshme, gjendet e pajetë gazetarja e BBC në dhomën e hotelit, një burrë u fut nga dritarja dhe e sulmoi

Një gazetare e BBC është gjetur e pajetë në dhomën e hotelit, ku po qëndronte në Kenia. Autoritetet atje kanë nisur menjëherë hetimet në...

“Je shumë e bukur për të kuptuar…”, gazetarja e pyet për konfliktin me Evropën lidhur me furnizimin me gaz, Putin i kthen përgjigje seksiste

Një video e presidentit rus Vladimir Putin, po qarkullon në rrjetet sociale, ku ai akuzohet për një koment seksist ndaj një gazetarje. Ai i tha...

Gazetarët Maria Ressa dhe Dmitry Muratov fitojnë Çmimin “Nobel” për Paqe: Mbrojtën lirinë e shprehjes në Filipine dhe Rusi

Çmimin Nobel për Paqen u është dhënë gazetarëve Maria Ressa dhe Dmitry Muratov për përpjekjet e tyre për të mbrojtur lirinë e shprehjes në...

Rama me makinë të re, gazetarja ngre dyshime: Është në emër të një gruaje, pse iu desh kryeministrit një mjet i ri?

Kryeministri Edi Rama pas dekretimit me ministrat tek presidenti Ilir Meta u ka lexuar atyre Kodin e Etikës të Kryeministrisë dhe Ministrave. Kryeministri teksa lexonte...

Pamje të rënda, gazetarët tregojnë sesi u rrahën nga talebanët teksa xhironin në protestën e Kabulit: Më vuri këmbën në kokë…

Gazetarët në Afganistan kanë deklaruar se ata janë rrahur, ndaluar dhe fshikulluar nga talebanët kur përpiqeshin të mbulonin protestat në Kabul. Pamjet që qarkullojnë në...

Lajmet e fundit