Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
5 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
13 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

gazetare

“Një i dënuar lajmëroi familjen që të fshihej kur dëgjoi për Hutrën”, gazetarja zbulon detaje: Si shpëtoi nëna e Vladimir Kurtit kur iu vra...

Gazetarja Klodiana Lala ka folur në lidhje me masakrën që ndodhi ditën e sotme në Tiranë, ku Dan Hutra vrau 3 gra dhe plagosi...

E RËNDË / Qëllohen me armë dhe merren peng gazetarët e Fiks Fare, filmuan gërryerjet e paligjshme në lumin e Niklës

Emisioni Fiks Fare solli sonte një ngjarje të rëndë që i ka ndodhur grupit të xhirimit të këtij emisioni  gjatë filmimeve për gërryerjet e...

“Merkato televizive”, Juli Xhokaxhi largohet pas 12 vitesh nga “Abc news”, rikthehet me “Zonë e lirë” Arian Cani, ja ku do i shohim

Gazetarja dhe spikerja e njohur e lajmeve, Juli Xhokaxhi pas 12 vitesh, nuk do të jetë më pjesë e televizionin “Abc news”. Lajmin e ka...

“Një person hyri me thikë në emision”, gazetarja Aida Shtino: Si më shpëtoi jetën shoferi

Gazetarja shqiptare Aida Shtino ka folur në lidhje me punën e saj dhe kërcënime që merrte gjatë kohës që drejtonte emisionin “Njerëz të humbur”. Ajo...

“Publikut nuk i duhet lënë më në dorë vendimmarrja”, Beti Njuma për “Dancing with the stars”: Sara e mirë, por Elhaida e shkëlqyer

Gazetarja e njohur Beti Njuma, ka reaguar në lidhje me fitoren e Sara Hoxhës në Dancing with the stars. Me anë të një postimi në...

Po raportonte “live”, sulmohet gazetarja në Mitrovicë (VIDEO)

Prej disa ditësh situata në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar. Gazetarja e Top Channel, Leonita Bajrami u sulmua me lëndë plasëse...

Persona të maskuar hedhin një mjet shpërthyes drejt gazetarëve në veri, prezent edhe policët e Kosovës

Këtë mbrëmje është raportuar sërish për tensione në veri të Kosovës. Mediet kosovare bëjnë me dije se një mjet shpërthyes është hedhur në drejtim...

U dënua nga BE dhe OKB, Elon Musk rikthen llogaritë e pezulluara të gazetarëve

Miliarderi Elon Musk ka deklaruar se llogaritë e disa gazetarëve që ai i pezulloi nga kompania e tij e mediave sociale, Twitter, do të...

OKB dhe BE dënon “Twitter” për pezullimin e gazetarëve: Liria e medies nuk është lodër!

Kombet e Bashkuara i janë bashkuar Bashkimit Europian për të dënuar vendimin e Twitter, për të pezulluar disa gazetarë që mbulojnë firmën e mediave...

VIDEO/ Momenti kur serbët hedhin lëndë plasëse drejt gazetares në veri të Kosovës

Situata është e tensionuar në veri të Kosovës, ku veç policëve duket se tashmë po sulmohen dhe gazetarët. Teksa gazetarët po raportonin për situatën në...

Lajmet e fundit