Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gaza

Shqipëria dënon sulmet me raketa në Gaza

Diplomacia shqiptare ka reaguar pas sulmeve me raketa në Gaza, duke dënuar përshkallëzimin e dhunshëm të situatës. Në një postim në...

Sulm i fuqishëm në Gaza, palestinezët lëshojnë 450 raketa drejt Izraelit

Një sulm i madh ka ndodhur ditën e sotme në Gaza. Sipas BBC, ky është sulmi më i madh i viteve të fundit. Ushtarët...

Granata, goma të djegura dhe gurë në protestën e përjavshme, 3 të vrarë mbi 40 të plagosur

Mijëra palestinezë protestuan në disa zona të ndryshme të kufirit të Gazës, si vazhdim i protestave të quajtura “Marshi i Rikthimit” dhe që zhvillohen...

Shpërthen LUFTA në Gaza: Mbi 400 raketa drejt Izraelit, dhjetra të vdekur e të plagosur

Rriten tensionet mes Gazës dhe Izraelit pas vrasjes së një ushtari izraelit dhe shtatë militantëve të Hamas gjatë një operacioni sekret izraelit në Gaza....

Izraeli fillon sulmet në Gaza, nëna shtatzënë dhe vajza e saj 18 muajshe humbin jetën

3 persona të vdekur mes të cilëve dhe një grua shtatzënë dhe vajza e saj  18 muajshe në sulmet ajrore që Izraeli ndërmori në...

Vritet ushtari i parë në gardh, Izraeli sulm të madh ajror në Gaza

Ushtria Izraelite ka nisur një sulm të madh ajror drej Hamasit në rripin e Gazës. Sipas forcave të mbrojtjes (IDF) sulmi...

Niset anija që do thyejë bllokadën 10-vjeçare të Izraelit në Rripin e Gazës

Varkë me aktivistë, më 15 maj niset nga Stokholmi drejt Gazës për të thyer bllokadën

OKB voton pro hetimit për vrasjet në Gaza

Nga protestat në Gaza, janë vrarë 60 persona dhe mijëra të tjerë janë plagosur.

55 të vdekur gjatë protestës, ja çfarë pritet të ndodhë sot në Rripin e Gazës

Protesta të tjera kundër Izraelit priten në territoret palestineze, një ditë pasi trupat izraelite vranë 55 vetë në Rripin e Gazës. E marta...

Lajmet e fundit