Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gaza

Ushtria izraelite merr në telefon administratorin e pallatit në Gaza: Sa kohë ju duhet të dilni se do e bombardojmë?! (VIDEO)

Dje është bërë “shkrumb e hi” një pallat në Gaza, nga disa raketa të ushtrisë së Izraelit. Mirëpo një video e Reuters po bën...

Izraeli sulmoi zyrat e tyre në Gaza, reagon Associated Press: Jemi të shokuar dhe të tmerruar

Mediumi Associated Press tha të shtunën se janë të “shokuar dhe tmerruar” nga sulmi izraelit në ndërtesën ku gjendeshin zyrat e AP-së si dhe...

Pamje të frikshme: Raketat izraelite rrëzojnë godinën e Al Jazeera-s në Gaza, VIDEO kur ndërtesa bëhet pluhur

Pamje të frikshme nga Gaza. Raketat izraelite bien pa pushim mbi palestinezët dhe shtëpitë e tyre. Së fundmi, raketat e lëshuara nga Izraeli kanë...

Bombardimet e Izraelit në Gaza, vriten shtatë fëmijë dhe gra në një kamp refugjatësh (Pamje të trishta)

Izraeli vazhdon të bombardojë Rripin e Gazës me sulme ajrore dhe predha, duke vrarë disa fëmijë dhe gra në një kamp refugjatësh. Që nga e...

Video e FRIKSHME: Ky është momenti kur raketat e Izraelit rrafshojnë kullën 14-katëshe në Gaza

Video e mëposhtme tregon pamjet e frikshme të momentit kur forcat ajrore të Izraelit lëshojnë raketa mbi kullën 14-katëshe në Gaza. Në video shihen...

S’ka qetësi në Izrael, lëshohen TRE RAKETA nga Libani

Tre raketa janë lëshuar nga Libani në drejtim të Izraelit mbrëmjen e sotme. Ushtria izraelite ka konfirmuar lëshimin e raketave, duke thënë se të treja...

Netanyahu “ultimatum” Hamasit: Ndaloni zjarret me raketa brenda 24 orëve, ndryshe “iu pret fundi” përgjithmonë

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu i ka bërë thirrje Hamasit që të ndalojnë zjarret me raketa brenda 24 orësh, pasi në të kundërt, “i...

Bien sirenat në Izrael, alarm për sulm me raketa një ditë pas përplasjeve në Jeruzalem

Sirenat që paralajmërojnë sulm me raketa janë dëgjuar pasditen e sotme në jug të Izraelit. Zëdhënës të Ushtrisë Izraelite bëjnë me dije se alarmi është...

Sulmet me 27 të vdekur, Izraeli dhe Gaza arrijnë marrëveshjen e armëpushimit

Zyrtarët palestinezë thonë se një marrëveshje armëpushimi është arritur me Izraelin për t'i dhënë fund një rritje të dhunës në Rripin e Gazës dhe...

Panik në Izrael, bien sirenat e alarmit për raketa

Pavarësisht deklaratave për armëpushim, situata në Gaza mbetet e tensionuar. Mbi 400 raketa u lëshuan nga militantët e Hamas në drejtim...

Lajmet e fundit