Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

gaza

As një muaj nga amërpushimi, Izraeli sulme ajrore në Gaza, militantët e Hamasit provokuan me “balona zjarri”

Izraeli thotë se ka kryer sulme ajrore kundër qarqeve militante të Hamasit në Gaza, në shenjë hakmarrjeje për balonat me zjarr të nisura nga...

SHBA do të përqëndrohet tek përpjekjet për rindërtimin e Gazës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden vuri në dukje “diplomacinë e qetë dhe të palodhur” të administratës së tij që ndihmoi për vendosjen...

Biden zotohet se do të ndihmojë në rindërtimin e Gazës: S’ka paqe derisa të njihet…

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar se do të ndihmojë në organizimin e përpjekjeve për të rindërtuar Gazën dhe tha se krijimi i një...

Ilaçe dhe ushqime, mbërrijnë kamionët e parë me ndihma në Gaza, pas armëpushimt midis Izraelit e Palestinës

Kamionët e parë me ndihma humanitare kanë mbërritur në Gaza, pas armëpushimit midis Izraelit dhe militantëve të palestinës. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Merkel solidarizohet me Izraelin dhe telefonon Netanyahu-n: Jepini fund sa më shpejt luftimeve me Palestinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel përmes një telefonate me kryeministrin Benjamin Netanyahu, shprehu solidarizim për Izraelin dhe bëri thirrje që të marrë fund sa më...

E diela e përgjakshme, 55 sulme ajrore izraelite brenda natës, humbin jetën 40 persona në Gaza

Zyrtarët palestinezë në Gaza thonë se e diela ishte dita më vdekjeprurëse që nga fillimi i luftimeve aktuale me Izraelin. Më shumë se 40 njerëz...

Prej orësh të bllokuar nën rrënoja, momenti kur ekipet e shpëtimit nxjerrin gjallë pesë fëmijët

Ekipet e shpëtimit në zonën El Wahda të Gazës kanë bërë të mundur shpëtimin e pesë fëmijëve nga rrënojat e një ndërtese e cila...

Ushtria izraelite shënjestron shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza

Ushtria izraelite thotë se ka bombarduar shtëpinë e liderit politik të grupit militant palestinez Hamas në një valë sulmesh ajrore në Rripin e Gazës. Gjenerali...

Biden telefonon kryeministrin e Izraelit: Jam i shqetësuar për viktimat civile në Gaza

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden telefonoi sot kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe ngriti shqetësime në lidhje me viktimat civile në gaza dhe bombardimet...

Ministria e Shëndetësisë në Palestinë publikon shifrat: 145 palestinezë janë vrarë në Gaza, 41 prej tyre janë të mitur

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës ka sjellë shumë viktima nga të dyja anët, por palestinezët janë më të rrezikuar për shkak të armatimeve më...

Lajmet e fundit