Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

gaz

Shtrohen gati gjysma e tubacioneve të gazsjellësit TAP

47 për qind e tubave të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) janë shtruar tashmë në territorin e Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka...

Shpërthimi në Velipojë, ISHTI: Depozita me kapacitet 1000 litra gaz, instalimi u bë fshehurazi

Inspektoriati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në një kompleks turistik në Velipojë, ku nga shpërthimi...

Përplasje në Qeveri, Koka i Mjedisit kundër akcizës për gazin: Të rishikohet qëndrimi, duhet të mbajmë premtimet

Ministri i Mjedisit Lefter Koka deklaroi sot se qeveria duhet të konsiderojë në paketën fiskale, mospërfshirjen e akcizës së gazit të automjeteve. ...

Nga janari vendoset akciza për gazin e lëngshëm

Qeveria shqiptare ka planifikuar që nga janari i 2017-tës të aplikojë akcizën për gazin e lëngshëm me 3 lekë për litër. ...

Digjet plotësisht nga flakët një banesë, shpërthen gazi i frigoriferit

Një banesë është përfshirë nga flakët në Sarandë si pasojë e shpërthimit të gazit të frigoriferit. Banesa është djegur plotësisht ndërsa bëhet me dije...

Rrjedhje gazi në një banesë në Tiranë, zjarrfikësit në vendngjarje

Era e gazit ka alarmuar anëtarët e një familje në Yzberisht të cilët janë larguar nga banesa dhe kanë shmangur tragjedinë. Ata...

Shpërthimi i bombolës, ndërron jetë një prej 30 të plagosurve

Një prej 30 të plagosurve nga shpërthimi i bombolës së gazit në një lokal të fshatit Beragozhdë, ka ndërruar jetë ditën e sotme si...

Lajmet e fundit